Митець із Луцька став найкращим творцем льодових фігур. ФОТО

18 Січня 2022

Щороку у Львові проводять Конкурс льодової скульптури, де митці змагаються за звання найкращого творця льодових фігур. Цьогоріч участь у ХІ конкурсі взяли п'ятеро майстрів. Для створення своїх витворів вони використали понад 4 тони криги та виготовляли їх 2 доби. Цьогорічна тема конкурсу – «Свято у Львові». Уродженець Луцька Денис Шиманський став переможцем.

Журналістка Район.Культура поспілкувалась зі скульптором, який розповів, що фігуру з криги робив не вперше.

«Скульптуру з льоду роблю напевне шостий раз. Працюю з різними матеріалами – камінь, дерево, метал, глина (кераміка) і лід», – розповів митець.

Зі слів Дениса Шиманського, лід, як і кожен матеріал, має свою специфіку роботи. Він цікавий тим, що прозорий, легко ріжеться і умови для обробки залежать від температури повітря.

«Тема цьогорічного конкурсу – «Свято». В мене було декілька варіантів, але зупинився на ідеї з танцями. Робота називається «Крилаті Танці». В ній зображено чотири танцюючі фігури і у верхніх двох руки перетворюються на крила. Танцюй наче літаєш. Літай несе танцюєш», – пояснив скульптор, чому створив саме таку льодову композицію.

Організаторами дійства є Львівські Ярмарки. Обирали переможця подружжя львівських митців: Дарія Альошкіна – майстриня витинанок та лірник, співак Гордій Старух.

Для довідки: Денис Шиманський народився 1986 року в Луцьку. Закінчив Львівську національну академію мистецтв. Скульптор у своїй творчості розвиває нові пластичні ідеї та переосмислює академічні традиції. Творить та мешкає у Львові.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter