Містом правили поети: чим вражав гостей фестиваль «Meridian Lutsk»

09 Жовтня 2017
Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Lutsk» став триденною мандрівкою у невідомий поетичний Луцьк, у його історію, таємниці, культурні зв’язки зі світом та екскурси у минуле.


Поети із України, Польщі, Білорусі, Ізраїлю, Литви, Латвії та Естонії стали ближчими одні до одних, почули варіації поетичної мови, творчих методів та бачення життя у віршах, а ще обмінялися емоціями, метафорами, контактами і влаштували дивовижне занурення глядачів у нові світи.
Щодня автори дивували не лише віршами, мовами та цікавими поглядами на дійсність, а й вражали творчими звичками та розповідями про традиції своїх країн. Так, наприклад, естонська поетка Марія Канґро зазначила, що в її країні можна бути державним поетом, отримуючи за це заробітну плату, але не писати при цьому провладних текстів. Крім цього, в Естонії ввели податок на алкоголь, цигарки, азартні ігри тощо, гроші від якого йдуть на розвиток мистецтва загалом і літератури зокрема.Авторка з Ізраїлю Надіа Адіна Росе їздила локаціями фестивалю на самокаті.«А що у цьому такого особливого? Багато людей обирає зручний для себе вид транспорту. Оцей для мене – найзручніший. Пересування на ньому економить час і дарує багато позитивних емоцій. У мене є самокат в Єрусалимі, там я також пересуваюся містом у такий спосіб. А цей купила вже тут, у Луцьку, бо не змогла три дні бути без транспорту», – усміхається поетка і не розуміє, чим викликала таку увагу лучан.

Найбільше відвідувачів поетичного фестивалю зібралося у неділю на поетичних читаннях найвідоміших українських письменників.


Відкривав нон-стоп відомої поезії останнього фестивального дня Юрій Андрухович. Він одразу ж зазначив, що не віршує уже багато років, відтак читав свої давні вірші та переклади поезій «бітників».

Повен зал зібрала інтелектуальна проза та поезії Оксани Забужко. Авторка поділилася, що Луцьк – друге після Києва місто, яке вона вважає рідним, тож говорити з публікою тут їй особливо приємно.

За годину виступу пані Оксана встигла презентувати відносно нову книгу публіцистики «І знову я влізаю в танк», почитати кілька віршів та навіть відповісти на питання читачів.


Чи не найбільш очікуваною подією фестивалю стала презентація нового роману Сергія Жадана «Інтернат», у якому йдеться про жахливі будні війни на сході України. Звісно ж, атмосфера поетичного фестивалю та очікування публіки сприяла читанню віршів, що Жадан і зробив наприкінці виступу.Гості «Meridian Lutsk» активно купували книги, спілкувалися з авторами, слухали вірші, ходили на презентації та перформанси, тож показали, що місту справді потрібні такі дійства, що Луцьк готовий стати важливою частиною європейської літератури.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter