Містика та казковість: лісові мавки та фантастичні герої очима колишньої лучанки. ФОТО, ВІДЕО

09 Липня 2019

Текст: Аліна ХОЛБАН

Колишня лучанка Анастасія Компанієць, яка зараз живе у Черкасах, стала малювати ще змалку. З роками дитяче захоплення перетворилося на професію та стиль життя: сьогодні Анастасія працює графічним дизайнером, а її ілюстрації з мавками, русалками та різними казковими персонажами можна впізнати за оригінальним авторським стилем.

«Десь пару років тому я усвідомила, що мене тягне до різних етнічних мотивів, візерунків, природи, особливо лісу, гір та річок», – розповіла дівчина «Таблоїду Волині». «Мавки з'явилися в цьому році, на противагу русалкам з «Діснею», які досить часто мені траплялися в неті. Я захотіла створити щось наше, щоб передавало нашу культуру, таку як описувала Леся Українка в її "Лісовій пісні". По секрету скажу, що планую зробити невелику серію з ними».

Зараз у доробку художниці шість мавок, дві з яких вже можна побачити у мережі. Також мисткиню захоплюють планети та сузір'я, про що свідчить окрема серія робіт зі знаками зодіаку.


«Надихає все довкола: природа, талановиті люди, цікаві книги. Мені дуже подобається створювати роботи для того, щоб просто порадувати людей довкола, підняти їм настрій. Їхні посмішки мене дуже гріють, так було ще з дитинства», – каже Анастасія.

Художниця вважає, що в ілюстраціях, створених з наснагою, більше душі і люди це відчувають. Проте, обставини навчили мисткиню малювати і без натхнення: «я досить довго працювала в різних рекламних агенствах графічним дизайнером, де дуже великий потік замовлень. Там ти не задумуєшся про натхнення – ти розумієш, що потрібно працювати», – ділиться художниця.

На створення однієї ілюстрації в Анастасії іде від двох до трьох днів, залежно від рівня складності задуму.

«Спочатку в уяві спалахує доволі розпливчаста ідея, далі я звертаюся до книг, статей, фотографій, які допомагають мені завершити образ, додати якусь символічну деталь. На першому етапі я роблю кілька ескізів, визначаю яким буде персонаж: його емоції, що він робить, де знаходиться, яка його історія. Далі, визначившись з ескізом, створюю ілюстрації вже на планшеті в Photoshop», – розповідає дівчина.

Хоча Анастасія вже багато років живе в Черкасах, не забуває вона і про Волинь: «я десять років жила та навчалася в Луцьку. Ходила там в художню школу та на прикладне мистецвто, де ми вивчали різні декоративні розписи і ще багато чого цікавого. З друзями часто зустрічались біля замку Любарта. Це місто займає окреме місце в моєму серці», – ділиться колишня лучанка.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

4

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter