Мистецтво без кордонів: у МСУМК відбулося відкриття виставки львівської художниці Henyk

09 Вересня 2021

У стінах Музею сучасного українського мистецтва Корсаків пройшла презентація виставки львівської художниці Henyk. Вона показала свій новий проєкт Outlook. На захід прийшло багато людей: фундатори Музею Леся та Віктор Корсаки, друзі художниці зі Львова та поціновувачі мистецтва з Луцька.

Журналістка Район.Культура була однією із них.

Усі присутні були у піднесеному настрої, оглядали картини та ділилися своїми враженнями. Атмосферності заходу додала мелодія фортепіано, яка звучала у стінах Музею.

Вступне слово взяв на себе Віктор Корсак. Він представив молоду мисткиню гостям виставки та наголосив на тому, що вона не просто молода, але й велика художниця. Також він висловив свою думку щодо абстрактного мистецтва. Пояснив, що інтелект розвивається у трьох етапах: предметне, образне та абстрактне мислення. Порівняв фігуративне із абстрактним і зізнався, що абстрактне йому більше до душі.

«В нас є нейрони, нейрони пізнання. Які полягають у тому, що вони збуджуються лише один раз в житті. Ми тоді отримуємо неймовірне задоволення від їх збудження. Вони другий раз не збуджуються. Ми раз побачили щось, отримали задоволення і отримали натхнення на створення нового. А другий раз це не можливо. І коли ми бачимо Джоконду навіть. Побачили, нейрони збудилися і все. А от абстрактні роботи, це коли ти дивишся один раз, другий, третій і кожен раз бачиш щось інше. І в нас збуджуються інші нейрони, і кожен раз ми отримуємо натхнення», – поділився з усіма Віктор Корсак.

Наступною виступила сама художниця.

«Чому я зосередила свою творчість на абстракції , тому що вона не має кордонів для мене. Я можу показати себе, свою сутність», – сказала художниця про свої роботи.

Мисткиня подякувала усім хто прийшов вшанувати її творчість. Особисто відзначила сім’ю Корсаків за те, що вони створили таке місце, де українські художники можуть показувати свою творчість. А також - свого вчителя, Петра Гулина, який теж був присутній на презентації. Адже саме він зробив вагомий внесок для того, щоб вона стала художницею.

«Я люблю купляти чай Batik, і там читати цитати. І одну з цитат, яку я зберегла десь ще пів року тому. Вона в мене лежить навколо ліжечка на тумбочці. Що дива трапляються з тими, хто в них вірить. І чим більше ти віриш, тим частіше вони трапляються. Я вірю у диво. І те, що я тут зараз відкриваю виставку – це для мене дійсно велике диво і велика честь», – сказала художниця Henyk.

Петро Гулин своєю чергою сказав, що Henyk – один із його найкращих витворів.

«Вона є абсолютно вразливий художник. Кажуть, що ти молода. Але в мистецтві немає молодих. Не зупиняйся, йди вперед. Молоді художники мають радіти, що з’явився Корсак, Музей Корсака», – сказав Петро Гулин.

«Я є здивована, як така крихітка відважно, гарно, красиво, наповнено показує свої речі. Ти ніколи не напишеш вірша розумом, якщо серце не заспіває. Якби не співало її серце і душа, вона в принципі того би не робила. Вона страшно талановита! Страшно відважна! Чим заряджається та людина, яка нас сьогодні здивувала, поразила своєю відвагою та талантом!», – емоційно поділилася дружина відомого львівського художника.

Також захотів поділитися своїм враженням від проєкту Outlook луцький художник Кость Борисюк. Він зауважив, що не зважаючи на молодий вік Henyk, – це вже зріла мисткиня. Її роботи перенесли художника в Японію 700 років тому.

«Я побачив тут вірші хайку, я побачив тут мистецтво вогню і мистецтво води. Це високе-високе мистецтво імпровізу, яке заставляє по суті діла підготовленого глядача також занурюватись в це мистецтво. Я побачив тут оті сади японські, японські сади тиші», – розповів Кость Борисюк.

Після офіційної частини презентації усі мали змогу особисто поспілкуватися із художницею. Майже всі роботи мисткині в чорно-білих тонах. Тому відразу виникло запитання чому світогляд авторки саме в такій палітрі кольорів.

«Я почала робити чорно-білі роботи років 5 тому. Я поставила собі таке завдання: намалювати роботу чорно-білу. Хоча до того я мала такий період дуже кольоровий. Я поставила завдання – мінімальними засобами: чорним, білим, сірим досягти гармонії передати ті емоції, які в мене є всередині», – розповіла художниця журналістці Район.Культура.

Також відомо, що Henyk створила логотип Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Стало цікаво як проходив процес створення основного символу музею.

«Мене запросили спробувати зробити логотип, в нас був певний час. Спочатку ми планували зробити його із абревіатури літер, потім перейшли на знаки. І створили. І в цьому логотипі з одного боку можемо прочитувати букву М, а з іншого – К», – відповіла художниця.

Гості виставки подовгу затримувались перед картинами, вивчали їх, шукали своє бачення і міркували над тим, що хотіла показати сама художниця.

«Мені здається, що це повсякденне життя, яке передається. Ніби це буденність, яку вона передає максимально яскраво, але в чорно-білих тонах», – поділилася своїми роздумами лучанка Анна.

«А я думаю, що усі ці картини вона писала під якимось таким сильним враженням. Для неї важливі певні дати, бо на яку картину не подивись всі з датами. Я думаю, що вона малювала певні емоції, які вона відчувала в певний момент, самий яскравий момент в цей день», – висловила свої враження від робіт лучанка Анастасія.

Виставковий проєкт львівської художниці Henyk Outlook показує великий внутрішній світ молодої художниці. Її абстракційні роботи викликають багато роздумів та власних асоціацій. Експозиція триватиме до 10 жовтня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Ірина Остапчук












0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter