Луцький театр «Гармидер» запустив міжнародний проєкт із підлітками. ФОТО

21 Грудня 2023

У грудні в Луцьку у незалежному театрі «Гармидер» стартував міжнародний проєкт «ПОГЛЯД у МАЙБУТНЄ». Він про інтеграцію підлітків із різних міст та пошук ресурсу для майбутнього під час війни.

Протягом двох місяців група підлітків в Україні паралельно з українськими та словацькими підлітками у Словаччині проходять серію театральних тренінгів та акторських практик.

Режисерки Руслана Порицька (Україна) та Маріца Шишкова (Словаччина) створять перформанс в об'єднаній групі, у Словаччині.


«Дякую театру "Гармидер" та Руслані Порицькій за можливість бути частиною цього з нашими дітьми з ZUŠ Jozefa Rosinského в Нітрі. Це чудова можливість зрозуміти один одного. Сильні емоції від прожитої реальності, втрати близьких через війну, страх перед майбутнім, самотність: про все це поговоримо разом і пізніше в лютому створимо спільну мистецьку рефлексію» — поділилася керівниця театру з Нітри Маріца Шишкова.

«Разом із тренерами розроблятимемо таку програму практик, яка б розкривала особистості наших учасників, досліджувала їх сильні та дещо слабші сторони, прокачувала їх творчий потенціал. У фіналі проєкту ми разом із словацькою режисеркою створимо перформанс „Погляд у майбутнє“, який підсумує та виразить наш спільний досвід» — розповіла Руслана Порицька.


Проєкт став можливим за фінансової підтримки програмою «Culture Helps / Культура допомагає», яка імплементується «Іншою Освітою» спільно з «zusa» за підтримки Європейського Союзу.

Тренери з української команди працюватимуть із підлітками в просторі театру «Культурне УКРИТТЯ» і проведуть низку інтенсивів за посередництвом психолога.


Команда українських тренерів: Павло Порицький — актор, викладач, тренер з акторської майстерності; Юлія Варченко — акторка, викладачка, пластиографка; Анна Долгая — хореограф, викладач із сучасного танцю; Соломія Войтович — акторка, викладачка ритму та вокалу; Руслана Порицька — керівниця творчої майстерні та режисерка; Ганна Моклиця — психологиня.1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter