Успішно!

Луцький джаз-клуб «Цитра» встановлює рекорд. ВІДЕО

Перший джазовий клуб Луцька і найменший музичний заклад України відчинив двері для своїх відвідувачів усього чотири місяці тому. Однак вже за такий короткий час гості «Цитри» мали змогу побувати на багатьох різножанрових концертах, вінілових вечорах, тематичний алко-вечірках, перформансах, театралізованих постановках, цікавих лекціях, джем-сейшенах. 

Перший джазовий клуб Луцька і найменший музичний заклад України відчинив двері для своїх відвідувачів усього чотири місяці тому. Однак вже за такий короткий час гості «Цитри» мали змогу побувати на багатьох різножанрових концертах, вінілових вечорах, тематичний алко-вечірках, перформансах, театралізованих постановках, цікавих лекціях, джем-сейшенах. 

Серед найяскравіших подій варто згадати виступи львівського гурту «ShockolaD feat Bria Blessing», відомого київського блюзмена Макса Таврічеського, який приїздив із сольною програмою та в дуеті з талановитим турецьким піаністом Едемом Тонгючем, неперевершеного гостя з далекої Аргентини Даніеля де Віто, віртуозного гітариста Макса Ватутіна; колективи «Ullam», «Atmawinds», «Imago Jazz», «Mary D White & Slap», «Carlos Bandos», а також унікальний експромт від луцького гурту «Резус Блюз» у складі 1995-го року. 

Як розповідають творці цього альтернативного культурного простору – Віктор Грисюк, Роман Домбровський та Руслана Моклиця –- в загальному підрахунку з моменту відкриття і до кінця серпня у джаз-клубі  відбулося понад 35 заходів, і це у так званий «літній не сезон». У вересні ж організатори обіцяють поставити новий рекорд, заповнивши програму подій «Цитри» по-максимуму. Вже зараз на офіційній сторінці закладу у фейсбуці можна побачити афішу, на якій зазначено аж 20 заходів, якщо не брати до уваги «Вільного мікрофону» щопонеділка і таємничих позначок «ТВА» (To Be Announced).

Власне, як кажуть самі «цитряни», це – свого роду експеримент і перевірка меломанів та мистецької тусовки Луцька на витривалість, а також заклопотаність в період нового навчального року.

Отож, плануємо свої вихідні дні та час у розпалі важких робочих буднів, аби не проґавити найгарячіших подій джазового клубу «Цитра»:

Нагадаємо, 6 вересня до нашого міста завітав київський колектив «Safety Trio». Музиканти почали працювати над своєю спільною авторською програмою влітку 2017 року, після чого відразу ж отримали запрошення на фестиваль «Jazz Bez». Їхні композиції – це гармонійна суміш джазу, латиноамериканських ритмів та етно-мотивів. 

Марина Крамаренко – рояль.
Валентин Пастухов – бас-гітара.
Алекс Корсун – барабани.

А вже у неділю, 15 вересня, гостей джаз-клубу очікує неймовірне дійство – «Лісова пісня у джазі». Цей українсько-польський проект був створений завдяки натхненню та неординарному баченню 19-річної джазової піаністки Катерини Зяблюк на основі музичного матеріалу, який свого часу на Поліссі зібрала та використала у якості обрамлення своєї найвідомішої п’єси – драми-феєрії у трьох діях – Леся Українка. 75-хвилинна сюїта-імпровізація «Forest Song» не має аналогів у світі. Вона увібрала в себе величезну кількість стильових нашарувань від джазу та авангарду до медитативних фолькових наспівів. 

Катерина Зяблюк – фортепіано.
Наталія Сорокіна – гітара.
Андрій Нагорний – барабани.

Вперше і лише три концерти з презентацією творчості Лесі Українки в джазі відбудеться в Україні, і один з них – саме в Луцьку!

24 вересня – визначний день для усіх поціновувачів мистецтва слова, адже «Цитру» відвідає і, як завжди, змусить аудиторію шаленіти, легендарний засновник і вокаліст гурту «Мертвий півень», лідер андерграундного театру «Арабески», Місько Барбара. Про нього можна говорити годинами, але ліпше один раз побачити, аби проникнутись тією атмосферою і енергетикою, яку передає під час свого виступу цей культовий артист.

Підсумовуючи усе вищесказане, дійсно бачимо, що вересень у «Цитрі» буде насиченим та потужним, тож рекомендуємо набиратися сил, розплановувати свій вільний час та бронювати столики заздалегідь.


 

Додати новий коментар