«Князівський бенкет» у Луцьку: історичні танці, гуляння та лицарські бої

11 Червня 2018

Цих вихідних Луцьк подорожував у часі. «Князівський бенкет» допоміг нас відчути, як це жилося в 15-му столітті. Уявіть, по Старому місту гуляють коні, гучно лунає фолькова музика зі справжніх музичних інструментів, ведуться лицарські змагання, куліш та уха стоять величезними казанами, уся вельможа та селяни танцюють і веселяться.




Тут, на цьому фестивалі, кожен знайде для себе забаву. Їзда верхи на конях, цікаві історії древнього Луцька, конкурси, вулична їжа та напої, магія з чарівною кулею, ярмарка тощо.

«Я вперше на цьому фестивалі. Дуже подобається різноманіття активностей, які тут відбуваються. Подобається атмосфера: музика, танці, костюми. Мала нагоду приміряти на себе середньовічний костюм – відчути себе дамою 13-го століття. Також танцювала з улюбленими білорусами їхні національні танці. Планую бути тут до кінця. На мою думку, цей фестиваль – є хорошим прикладом того, що історію у Луцьку шанують, пам’ятають традиції. Тут живуть нащадки славних предків, які були королями на цій землі. Тому лучани так активно долучаються до усіх активностей, які тут є, - ділиться враженнями від фестивалю Жакунець Оля.

Розпочався фестиваль традиційно: ходою у середньовічних костюмах. У ній брали участь лицарі із клубу історичного середньовічного бою «Айна Бера», актори театру «ГаРмИдЕр» та Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка, ансамбль старовинної та народної музики «Kings and Beggars». Усі ці переодягнені міщани, князі, волхви, циганки мандрували від Театрального майдану до Замкової площі, де й відбувалися потім усі гуляння.







Взагалі, цей фестиваль відбувається вже втретє в Луцьку. Такий імпровізований З’їзд європейських монархів 1429 року провели для того, аби лучани знали історію свого міста, пишалися ним і долучалися до святкування.

«Багато цікавих локацій. Приємно, що є активності для дітей. Я дуже радий, бо мені вдалося тут побитися подушками. Загалом, атмосфера цікава. Шкода лише, що не вдалося задіяти Замок Любарта, - розповідає Дмитро, студент історичного факультету.




Актори театру «Гармидер» як завжди дивували. Вони виділялися серед натовпу костюмами та закликами. Це ще більше допомагало відчути це середньовічний дух 15-го століття.

«Беру участь у Князівському бенкеті. Моя основана роль – посланець вірменського володаря, сторожу намет східних танцівниць. Загалом, все просто прекрасно, лише трохи спекотно у наших костюмах. Що найбільше сподобалося? Музика і танці – просто неймовірні. А ще тут безкоштовно давали медові кекси» (сміється), - ділиться Кравчук Максим.

«Я – лікар, який втратив тут спокій, в цьому Старому Луцьку. Розказую сьогодні багацько легенд та історій про сам Луцьк. Містичних, романтичних. Лучани, на жаль, не дуже добре знають історію. Інколи думають, що вона нудна, але це зовсім не так. Повірте, Луцьку є чим здивувати. Мені насправді дуже атмосферне свято. Як на мене, це не просто міські гуляння, а все ж таки атмосферне свято, яке готове стати візитівкою міста. Бо сама його історія, замок цьому сприймають. Бачу, що людям цікаво, всі локації заповнені», - розповів іще один учасник.

«Різні свята відбувалися саме на майдані перед замком. Він дозволяє приймати більшу к-сть людей. Якби всі ці люди були в замку, то там було би дуже тісно. Вікриваємо для себе трішки по-іншому місто. Чи спекотно в костюмі? Звісно, але все на благо лучан», - розповідає привид польського шляхтича, або Станіслав Хрустель, він ж Безвербний Дмитро.

У рамках «Князівського бенкету» відбувався конкурс на кращий костюм. Прийти та позмагатися за краще вбрання зголосилося близько 20 учасників. Цього року представили найрізноманітніші образи: міщани, куртизанка, волхви тощо. Діти та дорослі були в окремих категоріях. Якщо наймолодші за перемогу отримували великих м’яких ведмедів, то старші – путівку на двох до Європи.







«Беру участь вже другий раз. Конкуренція досить вагома. Готувалася до цього фестивалю зі своєї творчої точки зору, оскільки я майстер текстильної іграшки. Ось там мій прилавок з виробами (показує), запрошую», - коментує учасниця Пасічник Яна.

«Це ми вже третій рік поспіль на цьому гарному святі. Звідки костюм? Мені подарували. Це костюм куртизанки, то ж входжу в образ» (сміється), - розповідає Тетяна.

А от Вадим, переможець конкурсу на кращий середньовічний костюм, навіть не сподівався, що переможе.

«Думав, одягну собі костюм, щоб просто створити цю атмосферу. Минулого року був на фестивалі і був втішений, що багато людей прийшло в костюмах. А цього року вирішив і собі знайти відповідний одяг. Пошукав, удосконалив трішки його. Так і вийшов мій образ волхва-мудреця».

Це були прекрасні вихідні, повністю насичені історичною атмосферою. Середньовічна епоха не залишила нікого байдужими. Наступного року буде святкування 590-ї річниці дня З’їзду європейських монархів. Організатори обіцяють влаштували ще більше свято, гуляти близько тижея та повністю зануритися та прожити цю подію.













0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter