Кликун, якого шукає мерія, за окрему плату сповіщатиме про весілля

10 Вересня 2015
Луцький міський голова Микола Романюк підписав розпорядження «Про відродження історичної традиції Луцького кликуна» – у ньому прописані вимоги до кандидата в кликуни, його обов’язки та зарплата.

Згідно із положенням про ритуал сурмління та проголошення кликуном важливих для міста подій з В’їзної вежі Луцького замку, діяльність кликуна зводиться до сприяння здійсненню історико-культурних розвідок в царині краєзнавства, увіковічення давньої професії Середньовіччя, а також посприяти відродженню і збереженню історичної традиції нашого міста, повідомляють у прес-службі міськради.

«Кликун мусить створити унікальну туристичну родзинку Луцька, сприяти внутрішній і зовнішній промоції Луцька, підвищенню його туристичної привабливості, – зазначають в міськраді.

До обов’язків кликуна належить сурмління та проголошення важливих для міста подій із В’їзної вежі Луцького замку. У період з дня Відкриття туристичного сезону і до Покрови, 14 жовтня, ритуал здійснюється у будні дні один раз на добу о 12.00 год., а у вихідні та святкові дні двічі на добу - о 12.00 год. і 19.00.

«Під час обіднього ритуалу кликун тричі сурмить три перші акорди приспіву пісні Степана Кривенького «Волинь моя», – розповіли у відділі туризму. – Під час вечірнього святкового ритуалу кликун вигукує слова «вартую», після чого тричі сурмить перші три акорди «Волинь моя». За потреби під час обіднього і вечірнього ритуалів кликун може оголошувати про певні події чи проведення загальноміських заходів».
Зрозуміло, що кликуна залучатимуть до всіх культурно-просвітницьких та святкових заходів у місті. На комерційній основі, за попереднім погодженням з управлінням туризму та промоції міста, кликун може проголошувати особисту інформацію жителів міста – народження дитини, весілля тощо.

Міськрада висунула вимоги до претендентів на посаду кликуна: чоловік, віком від 18 до 50 років, який вміє грати на духових інструментах, має сильний голос, володіє інформацією про професію та обізнаний в історії Луцька… Обіцяють достойну зарплату.

До слова, кликун (або глашатай) – давня професія, яка полягала в інформуванні жителів міст доби Середньовіччя (XV-XVIІ ст.). Кликуни повідомляли населенню найрізноманітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба або грандіозну циркову виставу, про виклик громадян у суд, про винесення вироків і виконання страт, оголошували королівські укази, сповіщали городян про збір податків тощо.

Будь-яка важлива юридична справа підлягала «обволанню» кликуном у людних місцях. У Луцькому замку кликуни, окрім іншого, стояли на нічній варті та «кликали» – постійно перегукувалися, а в разі пожежі чи нападу ворогів били на сполох. Звідси пішла місцева назва професії - кликун
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter