Як виглядає волинське озеро з висоти пташиного польоту. ФОТО

08 Листопада 2020

Космічними світлинами найбільшого волинського озера Світязь часто діляться фотографи та фотолюбителі.

Нещодавно в інстаграмі з’явилася нова добірка таких фото від майстра Владислава Василькевича. Автор піднявся дроном на висоту пташиного польоту та показав красу озера, закриту від пересічних відпочивальників.

«Світязь здавна оповитий легендами. Одна з них розповідає, що колись поранений у бою витязь-князь блукав у величезному дрімучому лісі, доки, майже втративши надію, знесилений, він раптом не вийшов на берег величезного озера і радісно вигукнув «Свєт язь!» (Бачу світло!).

Найглибше з-поміж українських озер, гордовито слухає оди на свою честь. Адже за прозорістю лазурових вод, м’якістю оксамитового піщаного дна, золотом заходів сонця на лінії його обрію, «українському байкалу» немає рівних.

На вигляд мілкий і спокійний, він cягає подекуди 58 метрів глибини, а в вітряну погоду обіймає береги високими хвилями. Ще одна легенда запевняє, що Полісся було морем з китами, від якого лишилось озеро Світязь, а кит перетворився на «Острів закоханих». Правда одна – шанс побачити ці води дорівнює рішенню обов’язково повернутися ще. Такий вже магнетизм цього місця», – підписав світлини автор.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter