Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Про те, як українці розбудовували «фабрику мрій».
Документальну стрічку про те, як українці допомагали розбудовувати славнозвісну американську «фабрику мрій», дивилися днями у кінотеатрі «PremiereCity». Попри те, що фільм був про Голлівуд, у залі зібралося небагато людей. Режисер Станіслав Сукненко пояснив це тим, що інтерес до документального кіно у нас поки не надто високий. Крім того, амбітна назва стрічки провокує глядачів на скепсис, мовляв, «українці творили Голлівуд, а Ісус народився на Західній Україні, ага». Попри все, творці картини поставили перед собою завдання побороти скептицизм і показати здобутки наших співвітчизників на американській кінониві.
У фільмі є дві сюжетні лінії. Перша розповідає історію українського сліду в американській кіноіндустрії. Цікаво, що відомі всьому світу імена вихідців з України у фільмі згадують побіжно. Увага зосереджена передусім на незнаних у нас українцях, що мають вагомі кіноздобутки. Серед них – ексцентричні продюсери, оскароносні режисери, вчителі акторської майстерності, агенти, розробники першокласного знімального обладнання, художники та ілюстратори, автори спецефектів та інші.
Глядач несподівано дізнається, що саме український продюсер Мирон Селзнек у свій час відкрив світові неперевершеного режисера Альфреда Хічкока. Що українець був серед творців всесвітньо відомої студії Metro-Goldwyn-Mayer. Що саме український мігрант працював над славнозвісним ефектом в «Матриці», коли Нео ухиляється від кулі агента Сміта. Актор Володимир Палагнюк, який має «Оскара», найбільше мріяв зіграти гоголівського Тараса Бульбу, а Олександр Довженко намагався колись запросити до свого фільму Чарлі Чапліна.
Чого варта історія тренерки з акторської майстерності Іванни Чабак, яка має українське коріння. Ця жінка була наставницею десятків світових знаменитостей. Саме вона колись дала Сильвестру Сталлоне пораду, яка зробила його роль у фільмі «Роккі» незабутньою.
Інша сюжетна лінія – про молоду киянку Іванну, яка робить перші кроки у кінематографі. Дівчина розповідає про те, як крок за кроком вона вчиться підкорювати Америку, і як при цьому намагається зберегти свою ідентичність.
Після показу фільму відбулося обговорення, яке модерував луцький режисер Сергій Шараєвський. У розмові з глядачами автор і режисер фільму пояснив, що працював над темою більше 10 років, і спершу світ побачила його книга. Вийшла вона тільки англійською.
На запитання, чому у стрічці не було інтерв'ю зі Сталлоне, Мілою Куніс та Мілою Йовович, про «українськість» яких добре відомо нашим співвітчизникам, режисер пояснив, що бюджет стрічки був обмежений і не дозволив заплатити гонорари за розмови з цими акторами. До того ж, за словами Станіслава Сукненка, йому вдалося поспілкуватися з мамою Міли Йовович, з якою вони разом колись працювали на кіностудії Довженка. Його здивувало, що жінка не вважає себе українкою та каже, що вона російська акторка. Мета фільму – показати тих, ким ми можемо пишатися, аби розвіяти цей комплекс меншовартості, який сформувався в українців.
В перспективі, розповідає Станіслав Сукненко, видати історії, які не увійшли до фільму, повноцінним документальним серіалом. Каже, що таких історій ще багато, адже за час роботи він зібрав більше сотні імен українців, які творили історію Голлівуду і продовжують її писати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РАНОК: ЗІРКОВІ КРАСУНЧИКИ, ЯКІ НЕ ЦУРАЮТЬСЯ ПЛАСТИЧНИХ ОПЕРАЦІЙ