Хто заважає будувати житло для дітей-інвалідів?

21 Березня 2016
У житловому кварталі «Вишенька», що на околиці Луцька, виник гучний скандал між сусідами. Один із місцевих мешканців – відомий волинський бізнесмен та меценат Леонід Джулинський на земельній ділянці, що належить його фірмі «Домінанта», вирішив збудувати благодійне житло для дітей-сиріт. Мова йде про будинок на чотири двокімнатні квартири, де б могли мешкати 16 дітей.



Така ініціатива не сподобалася сусідам, серед яких – також досить впливові лучани, зокрема, колишній заступник міського голови, нині депутат обласної ради Святослав Кравчук, його син Роман та бізнесмен Микола Субтельний. Вони почали блокувати в’їзд на терититорію житлового кварталу «Вишенька» автівками, перешкоджаючи завозити будматеріали та заїжджати будівельній техніці.

Проте наряд поліції, викликаний працівниками фірми, все-таки змусив Миколу Субтелного і Романа Кравчука забрати автомобілі з проїзду. За фактом перешкоджання, до речі, проти цих осіб фірма звернулася в поліцію із заявою про відкриття кримінального провадження.

[caption]
Крайній зліва будинок - Леоніда Джулинського, за ним - земельна ділянка, на якій планують збудувати житло для сиріт, а справа від цієї ділянки (у центрі кварталу) - оселя сім'ї Святослава Кравчука[/caption]

«Очевидно, що людям, які купаються у розкоші, важко зрозуміти нуджених. Особливо дивує поведінка сім'ї Кравчуків щодо будівництва будинку для сиріт та інвалідів, коли глава сім'ї Святослав Кравчук на камеру телебачення заявляє, що він і його сім'я обома руками за будівництво, що готовий хоч зараз надати від себе допомогу у вигляді ста тисяч цегли і більше для будинку, і водночас поза камерою заявляє, що зробить усе щоб цей будинок не був тут збудований. А чому дивуватися? Хіба ми не знаємо дволикість і брехливість наших депутатів?» – прокоментував поведінку сусідів Леонід Джулинский.

Сам бізнесмен переконаний, що невдовзі доб’ється правди в суді, проте щиро дивується, як благодійна ініціатива могла наштовхнутися на таке нерозуміння і шалений супротив. Тим часом продовжує утримувати благодійний фонд і запросив журналістів відвідати черговий захід, який організував до Міжнародного дня людини з синдромом Дауна.



У приміщенні благодійного фонду «Тавіта» зібрали вихованців із особливими потребами. Подарунок діткам обрали творчий – можливість відчути себе митцем. Малечі роздали спеціальні трафарети та кольоровий пісок, і вже за лічені хвилини перед ними з’являлися яскраві піщані картини.



На продовження свята батьки поставили лялькову виставу.

«Подібні вистави організовуємо не вперше. Вони мають гарний вплив на наших «сонячних» діток: слухати виступи їм буває важко, вони більше люблять спостерігати за дією. Інколи діти й самі беруть участь у лялькових виставах», – розповів голова благодійного фонду «Тавіта» Віктор Мельничук.



«Ми не підбирали особливої тематики для вистави, але хочемо показати, що разом з нашими дітками ми в душі стаємо такою ж малечею. Вони вчать нас бути безпосередніми, добрими та щирими», – поділилась емоціями перед імпрезою мама одного із вихованців «Тавіти» Людмила Шикалюк.

До слова, благодійний фонд «Тавіта» працює в Луцьку вже понад 16 років. Увесь цей час йому активно допомагає Леонід Джулінський.

«Із перших днів він бере активну участь в діяльності нашого фонду, як фінансову, так і моральну. Із допомогою Леоніда Володимировича ми також побудували спортивний майданчик для діток поруч із приміщенням, де розташований наш фонд (на просп. Молоді,8 у Луцьку, – ред. ). Там є місце для волейболу, баскетболу, бруси, інші знаряддя. Зрештою, діти можуть на майданчику не лише займатися спортом, а й просто спілкуватись, що для них є не менш важливим. Іще на цокольному поверсі приміщення Джулинський допоміг облаштувати тренажерний зал для хлопців і кімнату для шиття для дівчат», – розповів Віктор Мельничук.

[caption]
Керівник благодійного фонду "Тавіта" Віктор Мельничук[/caption]

«Тавіта» опікується не лише дітками із синдромом Дауна, загалом під їхньою опікою – понад сім десятків дітей. А загалом за час існування фонду виростили і відпустили у життя понад 300 дітей.

«Наш фонд працює і з дітками з особливими потребами, і з малечею із малозабезпечених сімей, дітьми-сиротами, а також дітьми-інвалідами. Ми безкоштовно харчуємо цих дітей, вчимо їх, допомагаємо, возимо на екскурсії та оздоровлення, проводимо різні святкові заходи, адже важливо не лише вчасно простягнути руку допомоги, а й – підбадьорити, підняти настрій», – переконаний керівник фонду.

У планах Леоніда Джулинського – будівництво окремого будинку для дітей, якими опікується благодійний фонд. Цей будинок, попри невдоволення іменитих сусідів, таки з'явиться на території житлового кварталу «Вишенька», переконаний меценат. Адже це – не його забаганка, а нагальна потреба, яка існує в державі, і майбутнє для 16 соціально незахищених лучан.



0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter