Андрій Любка презентував у Луцьку роман «із запахом»

06 Грудня 2015
Текст: Катерина УСТИМЧУК
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Суботнього зимового вечора у клубі «Сучасник» зібрався справжній квітник із дівчат, адже свою третю прозову книгу у рамках всеукраїнського туру презентував Андрій Любка. Зустріч відбулась 5 грудня за сприяння мистецького об’єднання «стендаЛь».

[caption]
Любка зібрав у Луцьку чимало юних прихильниць[/caption]

Любка вже не вперше в Луцьку презентує свою прозу і, не зважаючи на це, довелось доставляти лави, аби всі охочі змогли розміститись у залі. Помітно серед жіночої аудиторії вирізнявся декан Інституту філології та журналістики Юрій Громик, він є частим гостем літературних вечорів.

[caption]
Аби всі шанувальниці змогли розташуватися, довелося доставляти стільці[/caption]

Перед тим, як розповісти про новий роман «Карбід» Андрій Любка ознайомив із своєю творчістю тих, хто вперше про неї чує, розповів про свій письменницький шлях та про книги, які вже встиг написати.

«Писати я почав у зрілому віці…у зрілому віці семикласника. Записував усе у шкіряний блокнот, який в результаті виявився дермантиновим», – жартував Андрій. Окрім своїх творінь не оминув перекладів, адже письменник володіє англійською, польською та сербською мовами.

[caption]
Андрій Любка розповідав з розрахунку, що хтось може чути про його творчість уперше[/caption]

Опісля Любка зачитав свої неримовані вірші із збірок «8 місяців шизофренії», «Тероризм» та «40 баксів плюс чайові». Останньою автор продекламував свою найпопулярнішу поезію «Ти прокинешся зранку», яка помітно схвилювала Любку, адже має трагічні автобіографічні нотки.

[caption]
Поезію Любка читав із помітним хвилюванням[/caption]

Роман «Карбід» Андрій Любка презентує в рамках всеукраїнського туру «Мережа», Луцьк – 23 місто за рахунком. Головним героєм твору є вчитель історії, який працює у місцевій школі вигаданого міста Медведів. Через те, що від чоловіка жахливо смердить, діти позаочі називають його Карбідом. І одного прекрасного дня він задумав прорити контрабандний тунель до Європи.

На написання такого роману автора надихнули реальні історії із життя. Так, однин із героїв Ікар списаний із справжнього чоловіка, який проживав у селі на Закарпатті та змайстрував собі дельтаплан, яким недільними ранками возив до церкви сім’ю помолитись. «Мені не особливо треба було щось вигадувати. Насправді, якщо ти живеш на Закарпатті, то весь зоопарк у тебе перед очима», – зауважив Андрій.

[caption]
Свіжа пропозиція від Любки – роман «Карбід»[/caption]

Свій твір Любка жанрово визначив як трагікомічний детектив, книга наскрізь пронизана духом абсурдизму. Автор зізнався, що хотів написати такий текст, який би зміг прочитати і вантажник Коля, і вдумливий читач. Останній повинен вловити зв’язок роману із «Кандідом» Вольтера.

На завершення усі охочі могли купити твори письменника, отримати автограф, побажання та фотографію із Андрієм Любкою. Охочих виявилось чимало.
0

Читати ще

Коментарі

Ю3ер

Сходи в перукарню пісатєль а

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter