Волиняни візьмуть участь у безпрецендентній акції «Говерла гончарує!»

16 Липня 2020

Двоє волинян візьмуть участь у безпрецедентній події, яка збере на вершині Говерли гончарів з різних куточків України.

Акція «Говерла гончарює!» відбуватиметься з 17 по 19 липня.

Умільці з усієї країни встановлять український рекорд – виготовлять традиційні гончарні вироби на висоті 2061 метр над рівнем моря. Вони піднімуть на Говерлу традиційне гончарне коло, на якому й працюватимуть за будь-якої погоди. Для особливо спраглих до традиційного мистецтва гончарі проведуть майстер-класи просто на найвищій точці України.

У встановленні рекорду візьмуть участь понад десять гончарів з Київщини, Тернопілля, Львівщини, Волині, Вінниччини та Нью-Джерсі (США). Зокрема, Волинську область представлять Віктор і Юлія Дудко з села Липини.

«На противагу світовим потрясінням ми вважаємо за потрібне привернути увагу до творчості й української культури, саме тому ми підтримали ідеї митців та запланували акцію "Говерла гончарює"», – каже організаторка акції, голова Громадської організації «Не святі горшки ліплять» Уляна Джигринюк.

Довідково:

ГО «Не святі горшки ліплять» здійснює діяльність з метою популяризації традиційної культурної спадщини України, виховання національної свідомості, патріотизму громадян на основі духовних скарбів українського народу, збереження та відродження різноманітних видів декоративно-прикладного мистецтва, традиційних ремесел як унікального явища культури українців. ГО є постійним організатором фестивалю гончарів «Не святі горшки ліплять», також проводить виставки майстрів народного мистецтва, майстер-класи та круглі столи.

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter