У Луцьку відкриють виставку «Привиди полів»

19 Травня 2023

У Музеї сучасного мистецтва Корсаків презентують виставку митців Олександри та Владислава Кришовських «Привиди полів», яка присвячена повільному та звивистому шляху розуму крізь долини з примарами свідомості, хащі спогадів, зарості переконань.

Захід відбудеться у п'ятницю, 19 травня, о 17:00. Вхід – вільний.

Влад Кришовський розроблює теми дорослішання та дослідження власної історії. Його полотна рясніють деталями і символами з українського народного побуту, стародавніх вірувань і новітніх міських легенд. Виконані у стриманій сіро-іржавій палітрі картини притягують погляд і не відпускають, поки око не роздивиться їх до найдрібнішої деталі.

Скульптури Олександри Кришовської відповідальні у цій експозиції за оману – вони легкі, але здаються важкими; тендітні, але міцні; зліплені у примітивному стилі, але складні і приголомшливо фактурні. Зооморфні, з природними текстурами, скульптури підтверджують принцип гри «камінь-ножиці-папір», де папір (з якого вони зроблені) перемагає камінь (на який вони схожі).

Ліричний герой цієї виставки постає перед глядачем у момент конфлікту дитячої безтурботності і прийняття відповідальності дорослої особи. Чи можливо поєднати їх, не відмовляючись не від чого? Це питання відкрите, і відповідь автори виставки шукають у мистецтві наїву.

Довідково: Олександра Кришовська народилась у 1990 році у Києві. Здобула освіту психологині, працювала у психіатричній лікарні, де вела гурток арттерапії та драма-терапі‌ї, згодом перейшла у сферу наукових досліджень. У 2016 році почала діяльність у сфері мистецтва. У художній‌ практиці тяжіє до наіїву та брутальних форм, розроблює теми тілесності, інтуїції, боротьби зі страхом і забобонами. Живе і працює у Києві.

Владислав Кришовський народився 1986 у Корсунь-Шевченківському Черкаської області.

Елементи фірмового стилю Влада Кришовського – абсурдний вигляд героїв, дивні плями, потворні лінії, псевдотекст і псевдосхеми. Автор створює світи з відмінною естетикою, непередбачуваними подіями і спонтанними витівками, гумором і свободою від умовностей.

Займається живописом і графікою. Живе і працює в Києві.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter