У Луцьку відбудеться вечір поезії жестовою мовою

07 Червня 2019

У суботу, 8 червня, о 16:00 сучасні поети проведуть мистецький вечір, на якому поезію читатимуть українською та жестовою мовою. Захід є частиною всеукраїнського інклюзивного мистецького проекту «Почути» мандрує Україною».

Чотирнадцять українських поетів з різних регіонів України презентують свою поезію як українською, так і жестовою мовою. Серед тих, хто читатиме вірші: Лія Алтухова, Павло Коробчук, Таня-Марія Литвинюк, Анатолій Мілецький, Аня Яблучна, Ваня Сарчук, Юлія Шевель, Анна Фадєєва, Світлана Дідух-Романенко, Надія Погребицька, Тетяна Медзуновська, Ольга Мацо, Світлана Панчук і Христина Полубічко.

«Почути» – це проект про мистецтво, яке доступне для кожного. Його учасники читають жестовою мовою поезію, проводять театральні вистави, літературні вечори, музичні концерти та шкільні уроки.

Під час поетичного вечора співзасновниця проекту «Почути» Олександра Смірнова розкаже про те, як можна робити культурні заходи та мистецькі твори інклюзивними:

«Наш проект робить мистецтво доступним для всіх людей незалежно від наявності/відсутності фізичних вад. Ми хочемо показати, що жестова мова – це не тільки мова людей, що не чують, а й можливість по-іншому відкрити поезію», – розповіла вона про мету проекту.

Із вересня 2018 року проект «Почути» мандрує Україною» відправився в регіони. Луцьк – четверте місто, де відбудеться такий поетичний вечір.
Організатори запрошують усіх, хто цікавиться новими літературними форматами.

Участь у заході безкоштовна. Через обмежену кількість місць організатори просять зареєструватися на захід за посиланням.

Місце проведення: Passage Interdit, м. Луцьк, вул. Набережна, 42.

Додаткова інформація:

Проект «Почути» був створений у вересні 2016 року. З цього часу більше 50 поетів записали відеопоезію жестовою мовою, якою спілкується щонайменше 223 тисячі українців. Переглянути відеопоезію можна на сторінці проекту у Фейсбуці та на Ютьюб-каналі.

У 2017 році був виданий арт-бук «Почути» – збірка поезій сучасних авторів України, надрукована унікальним способом. Інформація передається звичайним кеглем, шрифтом Брайля, а також містить QR-коди, що посилаються на відеопоезію жестовою мовою. Також у травні 2017 року проект «Почути» разом з гуртом «Шпилясті кобзарі» та виконавцями жестової пісні Григорієм Гуком та Ігорем Маліком створили перший концерт, де кожна пісня звучала українською та жестовою мовами. Це була співтворчість чуючих та слабочуючих виконавців. Більше про проект – на сторінці у Фейсбуці.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter