У Луцьку відбудеться Фестиваль світла

12 Листопада 2021

Наступного року Луцьк перетвориться на справжнє Місто світла. Lutsk Lights Festival, грандіозна подія міжнародного рівня, охопить увесь центр міста та найвизначніші туристичні точки Луцька. Подію такого формату та масштабу вперше влаштують на теренах не тільки Волині, але й усієї західної України. Ціле місто, як полотно для втілення творчих ідей сучасних медіа художників та світлових дизайнерів.

Про це повідомляє Луцьк news.

Головна мета фестивалю світла це культивація творчості у людях, організація масштабного культурно-розважального заходу та підвищення туристичної привабливості міста. Луцьк відкриється у нових формах як для місцевих жителів, так й для гостей міста.

У планах організаторів великі експозиції відеомапінг проєктів, масштабні артінсталяції та світлові декорації міста, закриті події відеоарту, живі виступи віджеїв, конкурси та простір для демонстрації художниками їхніх надбань.

На фестиваль очікується прибуття медіахудожників міжнародного рівня – візуальні артисти, відеодизайнери, віджеї, перформери з Португалії, Бразилії, Німеччини, Польщі, Болгарії, Австрії, України, Франції, Норвегії, Румунії, Греції. Більшість з запрошених, це переможці міжнародних відеоарт фестивалів, досвідченні жюрі конкурсів, організатори та промоутери власних подій, розробники авторських методів відеопроєкційних шоу та відеодизайнери міжнародних івентів рівня Євробачення. Всі вони, та ще сотні ентузіастів цифрового медіамистецтва зберуться у Луцьку для обміну досвідом та демонстрації своїх навичок у створенні вражаючих світлових шоу та відеомапінг перформансів.

Настільки велика та щільна концентрація діячів сучасного мистецтва та їхні витвори покликана культивувати потяг до творчості у людей, дати нове натхнення художникам та створити атмосферу чистої, креативної синергії. А в тих, хто далекий від мистецтва, фестиваль гарантовано викличе захоплене «Вау» та бажання пройтись сяючими нічними вулицями Луцька.

Звичайно, окрім культурної та духовної складової, фестиваль Lutsk Lights Festival вплине й на економічний аспект життя Луцька. Настільки грандіозна подія привабить до міста тисячі нових туристів, створить умови для нових зв’язків поміж місцевими підприємцями шляхом реклами та причетності до фестивалю. А спонсори зможуть скористатись подією задля підвищення впізнаваності власного бренду.

Фестиваль тривалістю майже тиждень із десятками експозицій та подій потребує ретельної підготовки, тому організатори фестивалю розпочали її аж за рік до старту.

«Ми почали роботу над організацією фестивалю у серпні 2021 року. були проведені зустрічі із потенційними спонсорами, а також з мером міста Ігорем Поліщуком. Луцька міська рада виявила інтерес до проведення та фінансування міжнародного фестивалю світла. Паралельно ми знайшли перше фінансове залучення від зацікавлених меценатів міста Луцька та України», – каже автор проєкту Олександр Куява.

Впродовж року, у якості «розігріву», планується організація додаткових подій та експозиції художників в галереях закритого типу, артвиставки у Луцькій галереї мистецтв, які стануть ще однією точкою дотику до головної події 2022 року. Все це акумулюватиме інтерес до фестивалю не тільки в місцевих жителів, діячів мистецтва та бізнесу, але й в аудиторії по всій Україні й, не виключено, за кордоном.

Фестиваль Lutsk Lights Festival повинен ствердити Луцьк, як центр експорту смислів в сучасному мистецтві. Фестиваль стане джерелом оригінального фото та аудіовізуального контенту, який може слугувати для подальшої промоції міста Луцька та рекламних кампаній спонсорів впродовж багатьох років. А для простих відвідувачів ця подія стане джерелом приємних, нових емоцій та спогадів.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter