У РЦ «Промінь» волонтери розповіли, як шукатимуть дім для бездомних собак. ФОТО

13 Травня 2019

У Луцьку в рамках фестивалю безпритульних тварин «Мокрі носики», який відбудеться 19 травня на площі перед РЦ «Промінь» віддадуть в добрі і відповідальні руки песиків із КП «Ласка». Такий фестиваль проходитиме вперше, але не востаннє. В майбутньому господарів шукатимуть і для безпритульних котиків.

Про це йшлося під час прес-конференції 13 травня в РЦ «Промінь».

Ідейною натхненницею проведення такого заходу стала Анна Курнєвая, яка відвідала подібні фестивалі за кордоном. Організатори кажуть, що основна ідея фестивалю полягає в тому, щоб зламати стереотип про те, що безпритульні собаки набагато гірші за породистих. А також на фестивалі вчитимуть відповідального ставлення до тварини, яка не є іграшкою, чи предметом в інтер’єрі, а живою істотою, яка теж потребує уваги.

Чому фестиваль назвали «Мокрі носики»? А тому, що мокрий ніс – це ознака того, що тваринка добре себе почуває і є здоровою.

Волонтерка КП «Ласка» Юлія Сухоставська сказала, що досить часто вуличних тварин перехожі навіть не помічають, а ще чимало людей навіть не може наважитись поїхати на КП «Ласка», де на своїх господарів чекає 300 собак.

Директор КП «Ласка» Наталія Рудь зауважила, що всі тварини, які потрапляють до них на підприємство, чіповані та стерилізовані. На фестиваль волонтери обрали 20 собак з «Ласки». В основному дивились на те, щоб тварина була неагресивною та дружньою до інших. До фестивалю їх, навіть, покупають, аби чистенькими та пухнастими передати у добрі руки.

З новим власником КП «Ласка» укладе договір на передачу тварини. Тому бажаючому взяти собі хвостатого друга потрібно буде не забути захопити на фестиваль паспорт чи водійські права. До того ж волонтери будуть координувати те, як адаптувалась та живе тварина в новій домівці. Від власників періодично проситимуть фото та відео звіт, щоб переконатись, що з твариною все добре.

Організатори пообіцяли, що на фестивалі відвідувачі почують чимало корисної інформації про те, як потрібно доглядати за тваринами. Також тут буде діяти акція «Мішок добра», на якій для безпритульних тварин збиратимуть смаколики, мисочки, гроші. Наталія Рудь розповість про життя «Ласки» з середини, а ветеринар Яна Коханюк розповість для чого стерилізувати тварину та чому варто робити прививки. Кінолог Олександр Червінський розповість про «Психологію безпритульних тварин». А ще лучани ознайомляться з каністерапією, про яку розкаже координатора проекту «Каністерапія – UA-BY» 2018» Антоніна Гошовська.

Також на фестивалі буде чимало цікавостей і для дітей, які туди завітають. Тому організатори запрошують на захід, який триватиме з 12:00 до 18:00, на якому разом творитимуть добро та руйнуватимуть стереотипи щодо безпритульних і безпородних собак.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3

Читати ще

Коментарі

Отакої

Собаки де? На свілинах?

До Отакої

Щоб розворушити трохи залишки сірої речовини в своєму мозочку, не лінуйтесь і читайте новину повністю чи хоча б половину, а не лише заголовки

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter