Проєкт «Дифузія» у серпні помандрує на схід України

03 Серпня 2020

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків продовжує масштабний проєкт «Дифузія», мета якого – сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії та співпраці між музейними інституціями. Цього разу одразу дві виставки під однойменною назвою «Космос Емми Андієвської» поїдуть на східні терени нашої держави: у Запорізьку та Донецьку області.

Зокрема, вже 6 серпня виставковий проєкт зустрічатиме Бердянський художній музей ім. І.І.Бродського (вул. Центральна, 29). Початок – о 16:00.

А вже за два дні жителі міста Маріуполь також зможуть насолоджуватися полотнами живої легенди Емми Андієвської. Відкриття відбудеться 8 серпня, о 15:00 у Центрі сучасного мистецтва і культури ім. Куїнджі (просп. Металургів, 25).

Нагадаємо, проєкт національного масштабу «Дифузія», присвячений 30-річчю відновлення незалежності України. Це серія гостьових виставок, які мають на меті продемонструвати світові актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талановитість і творчий потенціал української нації.

Термін «дифузія» в перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія.

На думку фундатора МСУМК Віктора Корсака, саме через гостьові виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.

До слова, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували вже тричі: у Львові з виставками творів Миколи Кумановського та Емми Андієвської, та у Івано-Франківську з її ж творами.

У червні, після часткового послаблення карантину виставка «Космос Емми Андієвської» відкрилася і досі працює у Хмельницькому обласному художньому музеї та у Тернополі.

Довідково:

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Член ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреат Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. У 2019 році великий обсяг творів художниця передала до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter