Проєкт «Дифузія» Музею Корсаків відновлює роботу

26 Травня 2020

Луцький Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відновлює масштабний проєкт «Дифузія», мета якого – сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії й співпраці між музейними інституціями.

Отже, перша виставка «Космос Емми Андієвської» відбудеться вже 4 червня у Хмельницькому обласному художньому музеї, що знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 47. Відкриття – о 17:00.

В експозиції, яка триватиме близько місяця, буде представлено кілька десятків живописних робіт з колекції Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Серед них, зокрема, унікальні картини з доповненою реальністю.

А вже 15 червня гостьову експозицію зустрічатиме славне місто Тернопіль.

Нагадаємо, проєкт національного масштабу «Дифузія» присвячений 30-й річниці відновлення Незалежності України. Це серія гостьових виставок, які мають на меті продемонструвати світові актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талановитість і творчий потенціал української нації.

Термін «дифузія» в перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія.

На думку фундатора МСУМК Віктора Корсака, саме через гостьові виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.

До слова, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували вже тричі: у Львові з виставками творів Миколи Кумановського та Емми Андієвської, та у Івано-Франківську з її ж творами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «У НАС ДУЖЕ СЕРЙОЗНІ ПЛАНИ РОЗВИТКУ», – ФУНДАТОР МСУМК ВІКТОР КОРСАК

Довідково:

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року у Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Членкиня ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреатка Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.). У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Малярство художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу. В 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter