На «Фронтері» можна буде почути трьох всесвітньо відомих польських письменників

21 Вересня 2020

Менш ніж за два тижні, 2-4 жовтня, у Луцьку відбудеться у офлайн форматі ІІІ Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». Цьогоріч особливі гості завітають з Польщі.

Письменники з Польщі – постійні гості «Фронтери», тож не дивно, що й під час фестивалю у 2020 році можна буде почути авторів саме з сусідньої держави. Проте для організаторів та читачів цей рік особливий, адже до Луцька приїдуть світові зірки літератури.

«Цьогоріч Україну і, без сумніву, Європу сколихнула історія британського репортера Ґарета Джонса, який першим розповів західному світу про Голодомор. Драматична біографія журналіста була представлена в книзі "Ґарет Джонс. Людина, яка забагато знала" польського письменника Мірослава Влеклого. І для нашої команди важливо й ціннісно є те, що під час “Фронтери” буде змога поспілкуватися з автором у Луцьку, а також придбати книгу в українському перекладі Олени Шеремет», – розповідає директорка фестивалю Елла Яцута.

Безумовна зірка сучасної польської літератури Яцек Денель вже три років поспіль отримував запрошення відвідати “Фронтеру”. І у 2020-у задумане здійснилося. «Вундеркінд нової польської літератури» (за версією журналу «Нова Польща») візьме участь у фестивалі та спільно з письменником Андрієм Любкою подискутує про світ сучасної польської літератури та, звісно, свої романи, перекладені українською («Ляля», «Кривоклят», «Сатурн» та «Матінка Макрина»).

Окрім того, відбудеться пряме включення з польським репортером Вітольдом Шабловським. Нещодавно в Україні вийшла нова його книга «Як нагодувати диктатора» – це історія життя п’ятьох найкривавіших диктаторів ХХ століття – Саддама Хусейна, Іді Аміна, Енвера Ходжі, Фіделя Кастро та Пола Пота – у спогадах їхніх кухарів.

З детальною програмою фестивалю можна буде ознайомитися незабаром на офіційній сторінці фестивалю у фейсбуці.

Участь цих письменників можлива завдяки підтримці Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку. Зауважимо, що цьогоріч проєкт «Фронтера» відбувається за підтримки Українського культурного фонду (онлайн-складова), Луцької міської ради, громадських діячів Романа Бондарука та Богдана Шиби.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter