На Форумі видавців у Львові Музей Корсаків представить унікальне видання

18 Вересня 2019

В Палаці Потоцьких у Львові (вул. Коперника, 15) відбудеться презентація наукового ілюстрованого альбому-монографії за участі автора – Богдана Мисюги та фундаторів Музею сучасного українського мистецтва КорсаківВіктора й Лесі Корсак.

Презентація розпочнеться у п'ятницю, 20 вересня, о 16:00.

Альбом-монографія «Герметичне коло Карла Звіринського» – номінант на премію «BookForum Best Book Award» 2019. У книзі вперше системно висвітлена діяльність одного з осередків альтернативного мистецького Львова 1960-х – «Герметичного кола Карла Звіринського», творчість його учасників на фоні художніх процесів України та світу. Вперше зібрані в єдиному науковому контексті ранні твори Карла Звіринського та його учнів: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Олександри Цегельської, Івана Марчука, Петра Грицика, Петра Марковича. Цитати з інтерв’ю, таблиці та конспекти лекційних занять відкривають правду про діяльність його «підпільної академії» та сутність творчого методу самого Вчителя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МУЗЕЇ КОРСАКІВ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ВИСТАВКУ «ГЕРМЕТИЧНЕ КОЛО КАРЛА ЗВІРИНСЬКОГО».ФОТО

Мало експонована в Україні мистецька спадщина Карла Звіринського і його учнів ілюструє також естетичне протиріччя мистецької України 1960-х, де актуальний мистецький процес відбувався поза офіційною культурою. Це наукове видання ілюструє один з етапів фундаментального дослідження науково-дослідного сектору Львівської національної академії мистецтв про некласичну візуальну культуру України ХХ-ХХІ ст.

Більшість артефактів дослідження були експоновані у масштабному виставковому проекті «Герметичне коло Карла Звіринського» (29.03-2.06.2019) у межах дослідницької платформи «Генеза» Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку.

В альбомі використані репродукції творів із родинних колекцій художників у Львові, с. Івано-Франковому, Нью-Йорку; зі збірок Національного музею ім. А. Шептицького, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького та Українського музею у Нью-Йорку.

Видання буде цікаве для мистецтвознавців, істориків і теоретиків мистецтва, культурологів і художників, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

Видавництво: «Коло»
Мова видання: українська мова
Рік видання: 2018 р.
Обкладинка: тверда
Кількість сторінок: 264
Художник: Henyk
Жанр: Non-fiction, Гуманітарні науки, Культура і мистецтво, Мистецтвознавство, Мистецькі видання і арт-буки, Наукові видання

Видання побачило світ завдяки Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та автору – викладачу Львівської національної академії мистецтв Богдану Мисюзі.


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter