У Музеї Корсаків презентували виставку «Герметичне коло Карла Звіринського».ФОТО

30 Березня 2019

Фото: Аліна ХОЛБАН

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулося відкриття виставки «Герметичне коло Карла Звіринського».

Виставковий проект, з яким лучани та гості міста познайомились 29 березня, відбувається в рамках дослідницької платформи «Генеза».

Карло Звіринський – один з головних представників високого модернізму в українському мистецтві 1950-1980-х років.


Окрім картин самого художника, в діючій експозиції представлені ранні твори його учнів 1960-х років: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Лесі Цегельської та інших. Вони відкриють глядачам знакове явище в українському мистецтві другої половини ХХ ст., яке опирається на європейські художні цінності.


Як зазначає куратор проекту, кандидат мистецтвознавства Богдан Мисюга, Звіринський та його учні, всупереч тодішнім канонам, ілюструють не ілюзорну картину радянської дійсності, а екзистенційний бунт, світоглядне заглиблення в духовні сфери, філософську реакцію на становище людини у суспільстві.

Познайомитись ближче з творами митців «Підпільної академії К. Звіринського» можна буде до 2 червня у приміщенні МСУМК.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

3

Читати ще

Коментарі

костур

очень высокий уровень

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter