Британська п’єса у «Промені»

16 Жовтня 2018

Одна з особливостей Multiplex, що у Розважальному центрі «Промінь» – показ британського театру у кінотеатрі.

Щосереди тут о 19:30 новий спектакль мовою оригіналу із субтитрами.

Цього тижня відбудеться показ «Джулі».

Постановка Королівського Національного театру.

Стріндбергівська «Фрекен Юлія» – одна з тих п'єс, що ніколи не зійдуть зі світових підмостків. У цьому камерному шедеврі безжального скандинавського натуралізму зійшлися всі сильні сторони сучасного театру. Час та місце п'єси і дійові особи – гранично компактні: все трапляється протягом однієї літньої ночі на кухні дворянського маєтку з трьома персонажами – панської донькою, камердинером та куховаркою. Психологічна достовірність центрального жіночого образу вражає і сьогодні; це класика модерністської драматургії «нової жінки» і одна з найбільш ласих ролей для будь-якої драматичної актриси.

Нарешті, в заплутаному клубку відносин фрекен Юлії (вона ж – міс Жюлі або, як в цьому спектаклі, – просто Джулі) і слуги Яна є все – секс, двозначні ігри у владу, подолання комплексів та реалізація підліткових мрій, екзистенційна драма порожнечі буття, інтрига сходження соціальними сходами. Відповідно, клубок цей може бути розплутано з будь-якого кінця: соціально-економічного, психоаналітичного, умовно театрального.

Вундеркінд сучасної британської драми Поллі Стенем та молода (але вже досить знаменита) Керрі Крекнелл вибрали перший шлях та перенесли дію п'єси у сучасний Лондон. Стріндбергівська героїня в їх версії стає розбещеною панянкою з вищого суспільства, камердинер Ян - шофером-мігрантом, а кухарка Крістіна - служницею-бразилійкою.

Квитки можна придбати на сайті.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter