«Викривили реальне ставлення волинян до ситуації», – Тарас Войтович про скандальне інтерв'ю

08 Квітня 2022

Керівник коледжу, де працює Ігор Сметанін – батько Іллі Сметаніна, якого на початку березня затримала СБУ за передачу даних спецслужбам росії, Тарас Войтович прокоментував ситуацію щодо інтерв'ю. Нагадаємо, що його опублікували журналісти англомовного щотижневика «The Economist».

«Таблоїду Волині» лучанин розповів, що публікація виглядає, як заказуха:

«Розмова відбувалась через перекладача, тому важко оцінити, чи змогла оцінити іноземна журналістка енергетичний посил. Я лише рік працюю в одному колективі з Ігорем Сметаніним, тому висловлював своє особисте ставлення до ситуації. Звичайно, говорив про осуд, обурення та сором. Наголошував про сором від усієї галузі культури Волині, бо чую це серед колег.

А от моя колега Оксана працює в коледжі третій десяток років. Вона – українська філологиня, дуже патріотична, і як жінка – трохи емоційна! Оксана була викладачкою Іллі, колегою Ігоря. У своїх словах Оксана була дуже щира, але не це основне. основне – це посил! Посил української жінки, матері. Вона брала журналістку за руки, плакала, намагалась донести іноземному виданню обурення та ненависть до всього москальського тут на Волині, зрозуміло, що через призму історії Сметаніних.

Були фрази, типу – "Ви ж там напишіть у своєму Лондоні, що ми тут не сприймемо нічого російського". На кінець розмови, не дивлячись на мовний бар‘єр, жінки обіймались... В матеріалі, що висвітлили волинські видання, було подано сухо та практично беземоційно. Зрозуміло, що автор сам визначає формат, але дуже прикро, що ті всі емоції, які ми видали тій журналістці, не вплинули на неї. Вона подала сухо, а ці старання автора бути максимально нейтральною, викривили реальне ставлення волинян до цієї ситуації. Я не журналіст. Я просто читач. Але ж розумію, що подача формує ставлення читача до прочитаного, тому мені не сподобалась така подача. Нас з Оксаною в матеріалі не згадують. Мабуть, тому, що ми не вписувались у формат».

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter