Милі мордочки та розумний погляд: як лучани можуть допомогти дельфінам та китам. ВІДЕО

23 Липня 2019

Текст: Анна ПАНЧЕНКО

Дельфіни та кити вже давно зайняли особливе місце у серцях людей, які обожнюють красу морського світу. Проте ці милі мордочки щоденно потерпають від дій людства.

Протягом двох століть морських ссавців жорстоко винищували. Аби ще раз привернути до цього увагу, суспільство відзначає 23 липня Всесвітній день китів та дельфінів. Зараз у більшості країн світу заборонена торгівля китовим м'ясом. Найголовніші фактори зникнення морських ссавців – це їх відлов для дельфінаріїв та океанаріумів, а також пластикові відходи, які забруднюють Світовий океан. Особливе значення це має для України, оскільки в Чорному морі живе кілька видів дельфінів, деякі з них навіть занесені в Червону книгу.

Щоб врятувавати підводний світ, українці активно привертають увагу до проблем цих морських істот.

Інструктор з дайвінгу обласного центру Волині Володимир Киселик разом зі своєю командою поділився відео, на якому зняли сімейку дельфінів під час морського сафарі північним маршрутом Червоного моря. Відео дайвери скинули на свій ютюб-канал.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛУЦЬКІ ДАЙВЕРИ ВЛАШТУВАЛИ САФАРІ У ЧЕРВОНОМУ МОРІ. ВІДЕО

Головна спеціалістка в Управлінні екології та природних ресурсів Волинської ОДА Катерина Філюта розповіла «Таблоїду Волині» про те, як кожен лучанин, змінюючи свої повсякденні звички, може допомогти врятувати цих морських ссавців.

Спеціалістка стверджує, що охорона морських екосистем від забруднення пластиком актуальна для українців через те, що волинські річки мають вихід до двох морів: Чорного та Балтійського. У результаті все, що ми викидаємо у воду, з часом потрапляє до океанів. Відомо безліч випадків, коли тварини замість їжі помилково вживають пластик, який не перетравлюється, а лише накопичується. Це спричиняє смерть тварин від голоду.

«Важко уявити, як люди будуть відпочивати на березі озера чи річки, які повністю закидані пластиковими пляшками, мішечками чи одноразовим посудом. А риби та ссавці мусять жити в таких умовах», – прокоментувала Катерина Філюта.

Людству треба навчитися жити так, щоб не продукувати сміття чи звести це до мінімуму. Для цього потрібно відмовитися від безконтрольного споживання товарів, та звичок купувати пластик та інші речі, які можуть «жити» на планеті тисячі років... Починаймо думати та щодня піклуватися про братів наших менших, нашу планету, а тому – про майбутнє людства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД І ZERO WASTE: ЯК ЛУЧАНАМ НАВЧИТИСЯ ЖИТИ В СТИЛІ «НУЛЬ ВІДХОДІВ». ФОТО

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter