Вперше в Україні: як у Луцьку вітали учасників конкурсу «Балтійські зорі». ФОТО

24 Червня 2020

У Луцьку привітали талановитих і яскравих українців – фіналістів конкурсу «Балтійські зорі», який організовує Український центр дітей та молоді Латвії. Урочиста подія відбулася 23 червня у Центральному парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки.

Понад 70 учасників віком від 5 до 60 років з 18 травня по 10 червня подали заявки на дистанційний відбір до міжнародного фестивалю-конкурсу. Всеукраїнський кастинг організували члени ГО «Національна гідність»: Ольга Шкідина, Олена Труш, Ольга Ярош та очільниця ГО Олена Балабаш.

Серед охочих пройти відбір були жителі Луцька, Харкова, Нововолинська, Любомля, Локач, Горохова, Дніпровської області, а також представники діаспори з Омська. Також організатори раділи, що заявки надійшли і від громадських організацій «Даун-синдром», «Янголята», «Джерело життя», вихованців НРЦ.

«Дуже важливо, що люди з інклюзією демонструвати свої таланти та вкотре доводили усім, що вони не просто особливі, а дуже обдаровані!», – каже Олена Балабаш.Відбір відбувався за чотирма напрямками: вокал, хореографія, інструментальний і розмовний жанри. Виступи оцінювало професійне журі. До його складу увійшли: заслужена артистка України Людмила Натанчук, старший викладач кафедри хореографії СНУ імені Лесі Українки, суддя вищої категорії зі спортивних танців і керівник танцювального клубу СК-ДЕНС Олександр Кашевський, декан факультету культури і мистецтв СНУ імені Лесі Українки Віталій Охманюк, заступниця голови ГО «Національна гідність», керівниця зразкового ансамблю танцю «Гармонія» Тетяна Салімуха, а також голова ГО «Національна гідність» Олена Балабаш.

Усі учасники дуже вразили членів журі своєю майстерністю та артистичністю. Гран-прі виборов Дмитро Ромасєв (номінація «Вокал»).

Решта конкурсантів розділили між собою перші, другі та треті місця. Всі учасники отримали дипломи, кубки, медалі, а також сертифікати зі знижками на поїздку від 10 до 100 євро.

Великою несподіванкою для 14 конкурсантів були дипломи «Симпатики» від товариства підтримки України в Ризі на чолі з Тетяною Лаздою.Особливі слова вдячності лунали на адресу партнерів Всеукраїнського відбору – косметичній компанії «Юнайс» та її платинової директорки Світлани Танечник, а також ПП «Злагода», торговій марці «Святко» та її директора Миколи Линчука.


Зо словами Олени Балабаш, головна мета конкурсу – не тільки отримати гарні емоції, але і запалити нові зірки. Саме таку можливість отримали фіналісти фестивалю-конкурсу «Балтійські зорі».

Наступний етап культурно-мистецьких змагань відбудеться 14-19 жовтня за напрямом «Рига-Юрмала-Стокгольм».


«Сподіваємося, що уже не буде карантинних обмежень, і свято української творчості все таки відбудеться, адже у Ризі так чекають на нас!», – кажуть організатори.

Як у Луцьку вітали фіналістів конкурсу «Балтійські зорі» – дивіться на фото.4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter