Волинський лікар нагадав, які хвороби можуть імітувати COVID-19

27 Квітня 2020

Завідувач відділення пульмонології Волинської обласної лікарні, відомий лікар Олег Яковенко нагадав колегам-медикам та пацієнтам, які ще сезонні та хронічні хвороби можуть бути схожими на коронавірус.

Інформативним дописом він поділився на сторінці у фейсбуці.

«Сезонна алергія та COVID-19! Шановні колеги та друзі, весна!
1. Почався період весняного полінозу (алергія на пилок цвіту дерев) з розвитком алергічного риніту та кон'юнктивіту з відчуттям задишки внаслідок нападів бронхіальної астми, та іноді з підвищенням температури!
2. Прояви сезонного алергічного риніту з клінікою бронхіальної астми на початках захворювання дуже схожі з проявами гострої респіраторної коронавірусної інфекції та можуть імітувати симптоми COVID-19!
3. Пам'ятайте про те, що прояви сезонної алергічної патології в період пандемії COVID-19 можуть імітувати перебіг будь якої гострої респіраторної інфекції!
4. Пам'ятайте про те, що пацієнт з сезонною алергією також може бути інфікований коронавірусною інфекцією та мати COVID-19!
5.Враховуйте алергічний анамнез (в т.ч. спадковий) коли збираєте анамнез та оглядаєте пацієнта! Уважно збирайте як епідеміологічний анамнез так і алергічний анамнез, щоб грамотно побудувати алгоритм обстеження хворого (ПЛР та IgM/IgG до SarsCov-2, + можлива специфічна алергологічна діагностика)!
6. Не забувайте про іншу пульмонологічну патологію з ураженням паренхіми легень, яка може імітувати COVID-19! Наприклад, гостра еозинофільна пневмонія у пацієнтів з бронхіальною астмою, гострий гіперсенситивний пневмоніт тощо, де тактика лікування є зовсім іншою!
7. Скеровуйте пацієнтів у таких випадках до профільних спеціалістів (пульмонолог, алерголог)! При виникненні запитань, готовий допомогти - 0505470790.
З повагою лікар Яковенко», – йдеться у дописі.


2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter