«Волинські забавлянки» на сонячному узбережжі Болгарії. ФОТО

11 Липня 2019

З перемогою та новими враженнями повернулися з пісенного фестивалю вихованці Луцької музичної школи №2 – дитячий фольклорний колектив «Волинські забавлянки» (керівниця – Оксана Годлевська), які не тільки завоювали диплом ІІ ступеня багатожанрового Міжнародного фестивалю-конкурсу «Слов'янський вінець», але і були удостоєні Кубка фестивалю.

Знайомство з кращими творчими колективами слов’янської культури відбулося 19-29 червня у Варні, Болгарія. Тут відбувся XXII Міжнародний фестиваль-конкурс «Слов'янський вінець», в якому представляли Україну талановиті діти з Луцька.

Міжнародний фестиваль-конкурс «Слов'янський Вінець» проводиться з 2000-го року на території Дитячо-молодіжного центру «Альбатрос» у Болгарії. У ньому брали участь дитячі й підліткові колективи і сольні виконавці з України, Росії, Білорусії, Вірменії, Грузії, Латвії, Литви, Естонії, Молдови, Казахстану та Узбекистану в номінаціях: вокал, хореографія, інструментальний, оригінальний, театральний жанри, декоративно-прикладне мистецтво.

Головна мета Фестивалю – створити для дітей і підлітків можливість творчого спілкування, виявити нові таланти, дати можливість ознайомитися зі зразками національної слов'янської культури та мистецтва.

Конкурс оцінювало міжнародне журі з різних країн Європи. Приємно, що від України членом журі виступила заслужена артистка України Світлана Весна (Канюк) – українська співачка, ведуча телевізійних програм і концертів.

Серед 38 учасників, які виступали з вокальними номерами, колектив «Волинські забавлянки» посів друге місце. На огляд конкурсного журі була представлена фольклорна композиція «Дай нам Боже в добрий час», в якій звучали автентичні пісні Волинського краю, зібрані та розшифровані керівницею дитячого колективу Оксаною Годлевською. Вміло показала народно-обрядові композиції солістка дитячого колективу Христина Герасимчук. За словами керівниці колективу Луцької музичної школи №2, на міжнародних конкурсах такого рівня артистів з інших країн не залишають байдужими композиції саме українською мовою.

За підсумками конкурсу «Слов'янський вінець» творчий колектив «Волинські забавлянки» представляв Україну на Гала-концерті в Золотих Пісках, де брали участь кращі колективи фестивалю.
Діти не тільки активно брали участь в самому процесі фестивалю, а поєднували репетиції та виступи з чудовим відпочинком на прекрасному Чорноморському узбережжі Болгарії. Купання в морі та басейні, надзвичайно цікава екскурсія до курортного й промислового болгарського міста Варна, морська прогулянка – всіх цікавих подій не перелічити.2

Коментарі

Галина

Дякуємо volyn.tabloyid! Діти - наші квіти!

Сергій

Це справжній міжнародний фестиваль,справжнє море-море позитивних вражень! І все це для дітей! МОЛОДЦІ!!!

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter