Волинське село накрив «червоний снігопад». ВІДЕО

07 Листопада 2021

Третій рік поспіль мешканці вулиці Луцької в Іваничах страждають від лушпиння кукурудзи, яке сиплеться з неба, як сніг. Люди розповідають: усе через роботу елеватора ТОВ «П’ятидні», що працює біля будинків.

Через роботу сушарок для жителів прилеглих вулиць восени розпочався сезон червоного снігопаду. Там на подвір’я, городи і просто людям на голови з неба падає багряний «попіл». На узбіччях доріг його шар сягає декількох сантиметрів, а люди скаржаться, що все це потрапляє ще й у легені, повідомляє «Буг».

Подружжя Людмила та Михайло розповідають, що вже втомилися від постійного лушпиння. Воно всюди і його не позбутися ніяк, будь-які прибирання марні. Також жаліються на постійний шум, особливо вночі коли запускають процеси сушіння.

«Воно скрізь: в хаті, на городі, на подвір’ї та в легенях. Дитяча гірка вкрита цими відходами. Неможливо жити. Ми вже втомилися, не знаємо в кого просити допомоги», – скаржиться пані Людмила.

Селяни впевнені: підприємство працює без фільтрів, отже всі залишки перероблених культур викидаються у повітря. До того ж вони вважають, що ці відходи шкідливі, адже зернові обробляють хімікатами.

«Вже три роки так живемо. З вересня по грудень тут сушать кукурудзу, літом – рапс і зерно. Цілий рік не маємо чим дихати. Після відкриття підприємства думали, що скоро з’являться фільтри й проблема зникне, але вже пройшло три роки, а сміття стало тільки більше. А нас годують обіцянками», – кажуть місцеві.

Голова селища Лідія Томашевська розповіла, що депутати звертались в екологічну інспекцію, прийшла відповідь, що через карантин провести перевірку не можуть. Щодо перевірки наявності фільтрів на підприємстві, Томашевська сказала, що це не є компетенцією селищної ради. Вона порекомендувала людям звернутися самостійно в екоінспекцію.

Директор підприємства Микола Павлюк запевнив, на елеваторі встановлені всі фільтри, які передбаченні технологічним процесом, вони працюють і на 90% затримують відходи. За його словами, лушпиння від кукурудзи – не хімічне і для людей не шкідливе. Каже, що підприємством дотримані всі екологічні норми.

Мешканці з цим не згідні, вони вимагають налагодити роботу елеватора так, щоб їм нічого не сипалося на голови. Адже, говорять, не тільки в кукурудзі справа, адже її лушпиння – видно, а от відходи інших культур вдихаєш у легені.

Люди будуть звертатися в екологічну інспекцію, писати скарги та відстоювати своє право на нормальне життя.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter