Вогонь, танці та еліксир удачі: у Луцькому замку влаштували незвичайну вечірню екскурсію. ФОТО

18 Серпня 2020

Фото: Ірини КАБАНОВОЇ та Віктора ПЕТРУКА
У неділю, 15 серпня, у Луцькому замку відбулася оновлена вечірня екскурсія. Всі охочі мали змогу насолодитися театралізованим дійством, поласувати смаколиками та підкорити В'їзну вежу.

Спочатку відвідувачів зустрічав Дмитро Безвербний, який був в образі Луки. Чоловік розповів правила та пояснив основне завдання: знайти й об’єднати всі частини першої цеглини, з якої почали будівництво замкових мурів. Лука також змусив усіх відвідувачів пройти крізь «Вогнище очищення» та «Арку часу» на гостину в замок.

Потім всі зустрілися з дружиною Любарта Агрипиною, яка розповіла про особливі жіночі хитрощі та почастувала всіх канапками й цілющим еліксиром. Також жінка повідала легенду про «босий» міст і запропонувала сміливцям зняти взуття та зайти до замку.
Князь Вітовт зустрів лучан з вогняним мечем у руках, розповів про Великий з’їзд князів, а згодом влаштував змагання серед чоловіків, щоб перевірити їхню силу та витривалість.Також на відвідувачів чекала шляхтянка Галшка Гулевичівна зі своєю похресницею Олександрою. Вони навчили всіх охочих виконувати традиційний танець. Також Галшка приготувала для лучан особливі смаколики – вергуни, а ще почастувала еліксиром удачі, рецепт якого залишила в секреті.

Після руханки кликун повів людей далі, до мурів, та розповів легенду про замуровану дівчину-караїмку, яка мала чисте серце та дотепер оберігає замок. Всі охочі мали змоги доторкнутися до стін та почути голос тієї дівчини, який розповів їм історію луцьких караїмів.Після цього лучани зустріли єврея, який працює шевцем. Він розповів про тяжку долю луцьких євреїв, а також надто хотів зняти мірки та пошити кожному взуття.Наприкінці екскурсії найсміливіші піднялися на В’їзну вежу та мали змогу насолодитися неймовірним виглядом на вечірній Луцьк. На її вершині відвідувачі промовили слова присяги та стали лицарями та лицарками Луцького замку, а також отримали приємні подарунки від Агрипини – амулети.


5

Читати ще

Коментарі

лучанка

для цих людей карантин закінчився? хто дав дозвіл на масові зборища? медики, готуйтеся - комусь розваги, а вам робота та ризики!

Турист який був

Екскурсія бомба. Усім міряли температуру і люди на відкритому повітрі згідно вимог перебувають. Дуже круто було і дійсно формат незвичайний, що можна не лише про історію дізнатися, а навчитись танцюльок, гастрономія і напоями різноманітними почастували. Нічне ж місто з в'їзної вежі замку це взагалі круть. Турагентство "Патріот" так тримати!

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter