Війна комах: на Волині агресивні та п'яні бджоли нападають на чужі вулики. ВІДЕО

15 Вересня 2020

У селі Тростянка бджоли атакують господарські вулики сусідів та знищують цілі родини комах. Кажуть, що господар їх неправильно підгодовує: дає солодкий сироп та навіть поїть спиртом, від якого ті стають агресивними.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

«Сіткою накриваю, зав'язую, вони летять, прогризають простирадло, вони проїдять все, вони знищують», – розповідає Лариса Рой, яка воює із бджолами.

Власник сусідської пасіки Микола Олещук відзняв на відео, як здорові бджоли виносять мертвих «конкурентів» із вуликів. Він запевняє, що за тридцять років бджолярства вперше бачить, як бджоли атакують чужі вулики.


Обидва пасічники впевнені, нападники з вуликів сусіда, який з'явився тут не так давно.

У спілці пасічників підтверджують, що комахи дійсно можуть стати агресивними, якщо їх невчасно пригощати.

«Треба давати це на ніч, щоб вони за ніч це втягнули і заспокоїлись, а коли це дається вдень – вони пробують, не розуміють звідки воно взялося», – пояснює віцепрезидент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук.

Тож шукаючи ще їжі нападають на сусідські сім'ї, забирають їхній мед і можуть навіть брати комах у полон. Проте Олександр, якого звинувачують у бджолиній агресії, запевняє, що він непричетний. Як доказ того, що комах не пригощає, показує порожні годівниці.

«Поки тепла погода, поки вони несуть ще шось, я зараз не буду їх ставити», – каже чоловік.

Сусіди підозрюють, що він не лише пригощає комах, а ще й споює їх.

«Спирт додає до того, що дає їсти. Тоді з бджолами щось робиться – заїдає моїх, де мед є, забирає, знищує бджіл», – переконана Лариса.

Тепер у війни пасічників і їхніх комах мусить долучитись шериф Олександр:

«Це вперше таке. За свою роботу не мав таких випадків. Допомогу я надам, яка потрібна».

І хоч нині у бджіл перемир'я, але господарі миритися не збираються. Поки Микола думає, як оформити заяву до поліції, пані Лариса обробляє вулики синькою, щоб пофарбовані комахи у чужих вуликах допомогли викрити злодія.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter