Успішно!

біхелсі

Виграш – від 5 до 6 тисяч гривень: на Волині поширюють фейковий розіграш від «ПриватБанку»

На Волині у месенджерах активно поширюють посилання на шахрайський сайт, на якому користувачам пропонують виграти від 5 до 6 тисяч фейкових гривень.

На Волині у месенджерах активно поширюють посилання на шахрайський сайт, на якому користувачам пропонують виграти від 5 до 6 тисяч фейкових гривень.

Шахраї прикриваються логотипом і назвою «ПриватБанку» та начебто Фондом державної підтримки, Фондом державної субсидії, передає Район.in.ua.

Фактчекери проєкту «Брехунець»  перевірили інформацію і виявилося, що ми вчергове маємо справу з шахрайським виманюванням коштів і фішингом.

ШАХРАЙСТВО

Про те, що у мережі поширюється посилання на фейковий розіграш від ПриватБанку нашим фактчекерам повідомили читачі. Насправді сайт, на який у мережі поширюють посилання – підробка. Він не справжній, а шахрайський.

Перейшовши за посиланням бачимо начебто сторінку банку. І там нібито розігрують кошти від  «Фонду державної підтримки», або «Фонду державної субсидії» і сума «виграшу» від 5000 гривень до 6 000.


 

СПРОСТУВАННЯ

Ні в якому разі не рекомендуємо брати участь у таких «опитуваннях», тому що, пройшовши його, ви не отримаєте коштів, а навпаки, гроші можуть навіть зникнути з вашої банківської картки.

Чому такий розіграш шахрайство, пояснили і в самому ПриватБанку, звернувши увагу на основні маркери, які свідчать про це.

 

По-перше, у банку кажуть, що своє 30-річчя уже пережили. Святкування перенесли, адже воно було не на часі.

По-друге, посилання на сайт. Він не справжній!  У фінустанові зазначають, що купа незнайомих літер з відомим логотипом ще не гарантує правдивість. А навіть якщо літери здаються знайомими, то АБСОЛЮТНО ВСІ акції банк висвітлює на своїй офіційній сторінці – https://newpromos.privatbank.ua/

Чи правда, що «ПриватБанк» має власні фонди державної підтримки, чи державної субсидії? Звісно, що це брехня, яка покликана дискредитувати банк. На офіційному сайті ми не знайшли інформації про вищезгадані фонди.

У «ПриватБанку» є благодійний фонд «Допомагати просто!», фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим», а також Help Ukraine Center – доставка в Україну всього, що рятує життя.

Саме такі відомі компанії часто обирають шахраї, щоб привернути увагу довірливих українців і нажитися на суспільно важливій та актуальній темі. Так нещодавно було із мережею АТБ, чиє брендування теж використали, але для створення фейкового розіграшу, або фейковий розіграш від начебто «Нової пошти».

Відповіді на найпоширеніші питання стосовно грошових виплат шукайте на сайті Мінсоцполітики. Якщо з вами стався кіберінцидент, повідомте про це на сайті CERT-UA, що функціонує в складі Держспецзв’язку.


 

Додати новий коментар