На Волині відбудовують житло, зруйноване уламками ракети. ВІДЕО
У селі Дубове, що на Ковельщині, відновлюють житлову будівлю, на яку 25 липня впали уламки ракети після збиття білоруського безпілотника.
12 Серпня 2022
Успішно!
Унікальний культурний проєкт за підтримки Українського культурного фонду відкриє нові можливості для людей з інвалідністю та їхніх колективів.
У червні стартував проєкт «Відновлення», в рамках якого відбудуться другі Театральні зустрічі інклюзивних театрів. Цього разу у проєкті об’єднають творчість і емоційне зцілення.
Захід збере колективи з Луцька, Києва, Рівного, Шептицького та інших міст. Особливий акцент – інклюзивний перформанс, створений за участі акторів з синдромом Дауна та їхніх однолітків без інвалідності. Події проекту відбуватимуться у Луцьку та на Світязі.
«Ми безмежно раді, що вже втретє маємо можливість реалізовувати мистецький проєкт за підтримки УКФ, який об’єднує людей з інвалідністю та дає їм простір для створення культурного продукту, — коментує Олена Мельник, голова ВОГО «Даун-синдром».
Цьогоріч ми проведуть другі Театральні зустрічі інклюзивних театрів під назвою «Відновлення». Ця назва говорить сама за себе — йдеться про емоційне перезавантаження, творчу активізацію та підтримку у складний для країни час.
Особливим акцентом стане інклюзивний перформанс, який створюватимуть актори з синдромом Дауна. Через рух, звук і слово кожен учасник досліджуватиме власні емоції, вчитиметься їх розпізнавати й висловлювати — а отже, долати тривогу й страх.
Місце проведення — озеро Світязь — допоможе поєднати творчість і відпочинок. Це ще раз доводить, що театр може бути потужним інструментом емоційного зцілення.
«Мрію, щоб ці Зустрічі стали джерелом взаємної підтримки, натхнення та професійного зростання. Щоб кожен учасник повірив у свою унікальність і вагомий внесок у мистецтво. І, звісно, я очікую на нові партнерства та ідеї, які продовжать розвивати інклюзивне мистецтво в Україні», – ділиться Олена Мельник.
Проєкт передбачає серію арт-терапевтичних, музично-рухових та театральних занять, створення інклюзивного перформансу про емоції під назвою «Кольорова палітра», виставки робіт учасників та обмін досвідом між колективами. Театральні зустрічі на Світязі поєднають творчі майстер-класи, покази вистав та відпочинок на природі.
Ключові меседжі проєкту: «Усі різні — усі рівні», «Творчість не має обмежень», «Україна переможе!».
Довідка: Проєкт реалізується ГО «Даун-синдром» спільно з арт-кав’ярнею «Старе місто» за підтримки Українського культурного фонду. Мета — розвиток творчого потенціалу людей з інвалідністю, їхня інтеграція в культурно-мистецьке життя та створення безбар’єрного середовища.