Як не заплутатися, вибираючи сир, та обрати точно натуральний продукт, розбиралася журналістка Район.Життя разом з фахівцями мережі супермаркетів «Наш Край». У магазині на Ковельській зібрали у покупців підбірку улюблених страв із сиром.
Різні види сиру – незамінна страва літніх пікніків та складова багатьох страв, що особливо смакують у теплу пору року. Бринза, чечіль, сулугуні, халумі – розмаїття вражає та дозволяє експериментувати, готуючи улюблені літні салати, основні страви та закуски.
Як не заплутатися, вибираючи сир, та обрати точно натуральний продукт, розбиралася журналістка Район.Життя разом з фахівцями мережі супермаркетів «Наш Край». У магазині на Ковельській зібрали у покупців підбірку улюблених страв із сиром.
Як вибрати смачний та натуральний сир
Аби приготувати смачну страву, необхідно вміти правильно обирати сир. Для цього слід дотримуватись кількох простих правил:
- Колір. Якщо сир нерівномірного кольору з цятками – значить, він не дозрів. Цей критерій не стосується сирів з блакитною цвіллю.
- Запах. Сир пахне молоком, витримані сорти мають специфічний аромат. Якщо запаху немає зовсім – швидше за все, перед вами фальсифікат або сир ще не дозрів. Такий продукт купувати безумовно не варто.
- Смак. Сир повинен мати приємний смак. При цьому потрібно пам’ятати, що всі сорти сиру різні й різняться своїм смаком.
- Термін придатності. Хоча деякі види сиру мають досить тривалий термін придатності, слідкувати за датою виробництва та кінцевою датою споживання вкрай важливо.
- Склад. Необхідно уважно прочитати склад сиру. Якщо у складі вказані замінники молочного жиру або замінники молочного білка, різні рослинні жири, в тому числі й пальмова олія, то такий сир не може вважатись натуральним, навіть і близько не лежав. Перед вами – усього лише сирний продукт, виготовлений за технологією сиру.
Технологиня мережі супермаркетів «Наш Край» Тетяна Басалик радить звертати найбільшу увагу саме на цей критерій. Як один з еталонів натурального продукту вона наводить приклад сиру виробництва «Шацькмолоко».
За словами фахівчині, склад у цього виробника є одним з найліпших на волинському ринку. До того ж молоко для продукції застосовують із власної ферми.
Топ легких літніх страв
Смаколики, що мають у складі сир, як правило, легко готуються, тож не вимагають ґрунтовних знань у кулінарії. Страви із різними видами сиру готують на сніданки, пікніки, обіди та вечері.
Сир – універсальний складник наїдків, адже добре пасує як у складі салатів, так і десертів та основних страв, а може бути й самостійно закускою – до вина, кави чи пива.
У супермаркеті «Наш Край», біля вітрини «Шацькмолоко», де завжди людно, покупці поділилися рецептами улюблених страв із сиром.
Салат з бринзою, редисом та руколою
Пані Тетяна розповідає, що ця страва чудово смакує на сніданок. Також вона чудово підходить для святкового столу. Страва корисна та ситна.
«Часто купую у магазині «Наш Край». Сири від «Шацькмолоко» є моїми фаворитами. Бринза завжди свіжа та якісна. Саме те, що треба для приготування літнього ситного салатика», – розповідає Тетяна.
Складники:
- редиска;
- огірки;
- помідори;
- рукола;
- бринза від «Шацькмолоко».
Усе нарізаємо у рівних пропорціях та перемішуємо. Заправляємо оливковою олією з додаванням соєвого та бальзамічного соусів. Зверху прикрашаємо руколою.
Морква по-корейськи з копченим сиром
Студентка Аліна поділилася, що любить куштувати незвичні страви. Якось вона сама вигадала пікантний салат із моркви та копченого сиру. Страва так полюбилася, що потрапила до списку улюблених.
«Якось я прокинулася і довго не могла вирішити, що приготувати на сніданок. Після декількох хвилин роздумів перед холодильником вирішила змішати все, що там «криво» лежало. Так я і приготувала швидкий та дотепер улюблений салат», – розповідає дівчина.
Вона додає, що сир від «Шацькмолоко» – постійна покупка у її продуктовому кошику, адже завжди смачний та має тривалий термін зберігання.
Складники:
- морква по-корейськи;
- сир «Чечіль» від «Шацькмолоко»;
- яйце куряче;
- кукурудза;
- майонез.
Яйце відварити та натерти на крупній на тертці, сир порвати руками на великі волокна. З'єднати у тарілці всі інгредієнти та заправити майонезом.
Млинці, як у бабусі
Подружжя Кондратюків порадило спробувати приготувати вершкові млинці.
«Щоразу, коли на столі опиняються млинці, ти подумки переносишся у дитинство та насолоджуєшся бабусиними домашніми солодкими стравами. Масло до цієї страви звикли купувати від виробника «Шацькмолоко». Подобається як якість товару, так і ціни», – говорить пара.
Складники:
- півтори склянки молока «Шацькмолоко»;
- 2 столові ложки цукру;
- 3 яйця;
- 8 столових ложок борошна;
- 3 столових ложки вершкового масла;
- третина чайної ложки солі.
Перемішуємо яйця, сіль і цукор, поки кристалики цукру не розчиняться в суміші. Додаємо склянку молока, пів склянки залишаємо на потім, розмішуємо. Додаємо борошно, розмішуємо, поки тісто не стане однорідним. Додаємо ще пів склянки молока, розмішуємо. Додаємо тепле, але не гаряче, розтоплене вершкове масло, розмішуємо за допомогою ложки.
Випікаємо на нагрітій сковороді, змащеній невеликою кількістю рослинної олії. Після випікання першого млинця сковороду можна не змазувати, а готові коржі можна складати стопкою й через два-три млинці наливати трохи шацького вершкового масла.
Овочі-гриль із сиром «Халумі»
Лучанин Віктор каже, що купує сир «Халумі» від «Шацькмолоко», коли збирається на пікнік. За словами чоловіка, цей вид сиру чудово пасує для гриля.
Складники:
- помідори;
- шампіньйони;
- кабачки;
- болгарський перець;
- сир «Халумі» від «Шацькмолоко».
Овочі очистити та замаринувати із сіллю, перцем та оливковою олією. Поки маринуються овочі, на грилі запекти сир. Для цього необхідно усього кілька хвилин до апетитної золотистої шкірки. Окремо запікаємо на грилі й овочі. Подавати можна, перемішавши усе як салат або ж викласти усі складники окремо.