Успішно!

В Україні можуть запровадити кримінальну відповідальність за ігнорування повітряних тривог

В Україні планують запровадити кримінальну відповідальність за ігнорування повітряної тривоги.

В Україні планують запровадити кримінальну відповідальність за ігнорування повітряної тривоги. У парламенті вже зареєстровано та надіслано на розгляд комітету законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушень законодавства у сфері цивільного захисту в умовах воєнного стану.

Текст законопроєкту розміщено на сайті Верховної Ради. В документі пропонується доповнити чинну редакцію ККУ новою статтею 270-2 та встановити кримінальну відповідальність для посадових осіб підприємств, пише Obozrevatel.

Так, проєктом закону пропонується встановити кримінальну відповідальність:

за порушення вимог у сфері цивільного захисту, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації в умовах воєнного стану, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров’ю людей, передбачивши покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі грн, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк;

у випадку вчинення такого діяння повторно, або якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачається покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту, з початку повномасштабної війни Росії міста та села України систематично зазнають ракетних ударів, а в прифронтовій зоні – бомбардувань, артилерійських та мінометних обстрілів.

Водночас чинним законодавством України у сфері цивільного захисту передбачено чіткий алгоритм поведінки громадян. Зокрема, після отримання оповіщень про повітряну тривогу вони мають припинити роботу та вжити необхідних заходів безпеки.

"Зважаючи на те, що ціллю ворога стають об’єкти цивільної інфраструктури, торгові центри, дитячі садочки та школи, після повідомлення про повітряну тривогу або іншу небезпеку, негайна зупинка роботи таких закладів із подальшою евакуацією людей, максимально допоможе зберегти людські життя", – йдеться в документі.

Додати новий коментар