В пам'ять про загиблого лучанина Олександра Мартинюка друзі пробігли естафету. ФОТО

08 Січня 2023

Пів сотні лучани бігли естафету в пам'ять про загиблого на війні Олександра Мартинюка. 7 січня військовому Олександру Мартинюку мало б виповнитися 38 років. Щороку у цей день він біг дистанцію, яка дорівнювала його віку. Цього року бігли замість Олександра його друзі, рідні та колеги, – розповіла Суспільному організаторка забігу Лідія Гонтар.

Естафету влаштували в Центральному парку Луцька. Кожен біг дистанцію, яку міг подолати.

«Серед друзів Сашка є дуже багато спортсменів. По можливості ділимо 38 кілометрів між собою і записуємо дистанцію на спортивний годинник, який підсумує і далі ця дистанція буде опублікована на спецдодатку, де Сашко публікував всі свої тренування, аби всі могли подивитися, лишити відгук», – каже організаторка.

Як розповів учасник естафети Богдан Климко, який подолав десять кілометрів дистанції, Олександр, обожнював біг. Вів активний спосіб життя – займався туризмом, спортивним орієнтуванням.

Прийшли підтримати учасників батьки і рідна сестра Олександра – Оксана Шепаткова. Вона каже: брат завжди вболівав за Україну, у 2014-му пішов захищати Україну від російської агресії на сході країни. Згодом пішов служити у патрульну поліції.

"Він завжди хотів змінювати Україну на краще. 24 лютого, коли почалася збройна агресія, він відпрошувався у батьків, два дні пішло на те, щоб відпроситися. 26 лютого був у військкоматі і відправився у військову частину", – пригадує Оксана.

Забіг тривав чотири години. Переможців, каже організаторка, не визначали. Усі пів сотні учасників прийшли, щоб разом згадати Олександра Мартинюка, та дати продовження його традиції – додати дистанцію довжиною в кількість прожитих років.

Про загибель 37-річного Олександра Мартинюка волинські волонтери сповістили в жовтні. Відомо, що військовослужбовець підірвався на розтяжці в зоні бойових дій. Помер так і не вийшов з коми в медзакладі, де його намагалися врятувати.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter