У Луцьку стартував благодійний збір на освітній простір для дітей та дорослих переселенців

01 Червня 2023

Команда волонтерів громадської організації «Технопарк «Центр Медичних Інновацій» запустила благодійний збір на освітній простір для дітей і дорослих ВПО.

Ціль – зібрати до 31 липня 2023 року 200 тисяч гривень, щоб забезпечити належні умови навчання для 30 дітей і десятків дорослих, якими опікується команда ГО Технопарк «Центр Медичних Інновацій». Відкриття простору запланували на 15 серпня 2023 року. Про це волонтери повідомили на офіційному сайті.

З початку повномасштабного вторгнення Волинська область прийняла більш як 77 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них 18 тисяч зареєструвалися в Луцьку.

​Для багатьох Луцька громада була транзитною на шляху до країн Європейського Союзу, частина людей повернулися додому, але близько 10 тисяч людей залиилися в нашому місті. Те, яким буде нове життя переселенців, залежить від громадського сектору, бізнесу, місцевої влади та, безумовно, від них самих. Тому у співпраці ми прагнемо виробити спільне рішення шляхів підтримки, адаптації та інтеграції ВПО у нові громади.

«Центр допомоги ВПО в «Адреналін Сіті» створений 25 лютого 2022 року і досі є найбільшим в області. Центр складається із двох шелтерів – відкритий простір на тисячу квадратних метрів в КРЦ «Адреналін Сіті» та окремі хостельні кімнати для родин в артхостелі «Адреналін».

За 450 днів війни тут прихистили понад 7 050 осіб, щодня тут проживає 80 дорослих і 30 дітей. Їм безкоштовно забезпечують обладнані спальні місця; триразове гаряче харчування; прання речей та душові; медичну, юридичну та психологічну підтримку. На території комплексу розміщене облаштоване укриття.

Для внутрішньо переміщених людей однією з найбільших проблем є проблема адаптації до нового середовища. Для дітей – ще й інтеграція в новому закладі освіти, налагодження комунікації з учителями та однолітками. На якість навчання та адаптацію до нових умов також впливає наявність гаджетів, інтернет-зв’язок та відсутність окремого місця для дистанційного навчання дитини.

​ Для створення унікального місця, де діти і дорослі зможуть продовжувати вчитись, розвиватись і рухатись вперед навіть під час війни, і запустили благодійний збір.

«Ми збираємо кошти, щоб створити комфортний, інтерактивний освітній простір, обладнати його необхідною технікою, зручними меблями, навчальними матеріалами», – кажуть активісти.

Створення освітнього простору реалізується в межах проєкту партнерства «CharityMatch. Перезавантаження», що фінансується благодійним фондом «МХП-Громаді» у партнерстві з Фондом «Zagoriy Foundation».

Освітній простір в КРЦ «Адреналін Сіті» – місце, де діти зможуть навчатись і робити домашні завдання, де кожен мешканець прихистків, незалежно від віку, матиме можливість отримувати знання та розвивати свої навички.

«Підтримайте благодійний збір на створення «Освітнього простору для дітей і дорослих ВПО» - спільно ми можемо забезпечити доступ до якісної освіти для всіх, хто був вимушений покинути рідну домівку», – закликають волонтери.

Є кілька способів, якими Ви можете допомогти:

  1. Зробити фінансовий внесок через онлайн-платформу збору коштів.

  2. Розповісти про збір серед своїх друзів, родичів і колег.

  3. Долучитись до команди волонтерів і допомогти з організацією та проведенням подій.

Реквізити

  • Найменування організації: Громадська організація «Технопарк «Центр медичних інновацій»
  • ЄДРПОУ: 44037223
  • Назва банку: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
    Рахунок IBAN для оплати в гривнях: UA113052990000026008030803539
  • Призначення плетежу: Освітній простір для дітей ВПО


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter