Таблоїдний лайфхак: як зробити антисептик у домашніх умовах

17 Березня 2020

У період карантину радять часто мити руки з милом, а також обробляти антисептиком. Втім, антисептичні засоби – це перше, що одразу зникає з аптечних вітрин. Що ж робити? Можна приготувати їх у домашніх умовах із доступних складників.

«Таблоїд Волині» підготував візуалізовану інструкцію за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.


Кількість складників розрахована на 1 л антисептика, за бажання пропорції можна збільшувати або зменшувати, ділячи на 10. У пляшку спершу наливаємо спирт (етанол або ізопропиловий), додаємо перекис водню та гліцерин. Доливаємо кип’ячену або дистильовану воду до верху. Одразу ж закриваємо, аби вміст не вивітрився

Посудину швидко закриваємо, аби антисептик не вивітрювався, добре збовтуємо. Готовий антисептик варто розлити у флакони (якщо ви готували одразу багато) та залишити на 72 години. Цей час потрібен для того, аби знищити спори мікроорганізмів, які могли бути у тарі.

Також можна піти простішим шляхом і зробити антисептик із спиртової настоянки ромашки або календули (за умови, що в їх складні етанол 70%). Настоянку змішуємо з такою ж кількістю кип’яченої охолодженої води, додаємо гліцерин для того, аби не пересушувати руки, та кілька крапель улюбленої ефірної олії, на яку точно немає алергічних реакцій.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу[email protected].

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter