Старі холодильники і ретро-авто: під Луцьком створюють читальню просто неба. ФОТО

19 Червня 2019

У селі Сирники Луцького району активісти створюють бібліотеку просто неба, аби популяризувати культуру читання серед місцевих мешканців.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала Галина Волянюк.

Вона разом з Оксаною Глушко виграла конкурс соціальних проектів, який проводило ГО «Активні громадяни» спільно з Британською Радою. Волинянки отримали фінансування на суму 7 тисяч гривень за ідеєю облаштувати відпочинкову зону біля клубу «Хата-читальня» і створити бібліотеку під відкритим небом, популяризувати культуру читання серед жителів громади різного віку.

Для цього волонтерки відшукали неробочі холодильники: 6 штук їм подарував Валерій Іванов, а Володимир Нагурний безкоштовно привіз холодильники. Після цього, за задумом активісток, холодильники мають розмалювати діти під керівництвом художника-волонтера – в них у майбутньому зберігатимуться книги, які діти і дорослі вже почали приносити до клубу.

Крім того, за задумом, тут має бути встановлена стара автівка – у якості креативного місця для читання. Але, на жаль, волонтерки вже використали весь бюджет: 6 тисяч пішло на банер, яким завісять стіну клубу (фото - нижче), і майже тисяча – на балончики з фарбою.

Авторка допису зазначила, що ретро-автівку вже вдалося знайти на металобазі.

«Ми її почистимо, зашкуримо і також гарно розфарбуємо балончиками... Але!.. Її потрібно ОПЛАТИТИ. Для цього ми просимо небайдужих людей долучитися», – зазначила Галина Волянюк.

Ціна питання, додала вона, п'яти тисяч гривень, причому, можна навіть розрахуватись металобрухтом.

Часу на реалізацію проекту залишилось обмаль, 22 червня проект вже має бути втілений у життя.

«Тож, якщо вам цікава така ідея і є бажання втілити з нами цей задум в життя, принесіть, будь ласка, хто скільки може коштів в магазин села Сирники. А хто може допомогти з металоломом – тягніть його в клуб, а ми завеземо на базу», – закликала Галина.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter