Шукали скарби та слухали легенди: як діти знайомилися зі старим Луцьком. ФОТО

01 Листопада 2019

Текст і фото: Аліна ХОЛБАН

Вже три роки у Луцьку відбуваються театралізовані екскурсії Старим містом, які не лишають байдужими туристів та подекуди ламають стереотипне уявлення самих лучан про своє місто. Організовує ці креативні заходи туристична агенція «Патріот» у співпраці з луцькими акторами. Саме на таку подію зібралися 31 жовтня п'ятикласники ЗОШ І-ІІІ ступенів села Покащів.

Традиційно, маленьких гостів міста зустрів польський шляхтич Станіслав Хрустель. Його грає ідейний натхненник проекту, журналіст та актор театру «Гармидер» Дмитро Безвербний. В ігровій формі – зі спілкуванням з «привидами», лицарськими боями, пошуками скарбів та розв'язуваннями головоломок – дітям розповідають «нетривіальну» історію міста, преказують легенди та показують найцікавіші куточки Старого міста.


Директор туристичної агенції «Патріот» Богдан Климчук розповідає: дитячі квести виникли як похідна ідея від подібних екскурсій для дорослих, які також влаштовують у місті.

«Я побував у 49 країнах, де часто потрапляв на театралізовані екскурсії. Мене дуже бентежило, що у Луцьку такого немає. В результаті на пітчингу туристичних проектів наша ідея отримала перше місце», – каже директор.

З весни туристична агенція влаштувала близько п'ятидесяти ексурсій «У пошуках скарбів старого Лучеська». За словами організаторів, на заходи записують не лише луцьких дітей, але і школярів з інших міст: «іноді учнівські колективи спеціально приїжджають до Луцька, щоб потрапити на нашу екскурсію», – з гордістю зазначає Богдан Климчук.

Екскурсії-квести розраховані на дітей 1–6 класів, але, як показує практика, вони викликають цікавість і старшого покоління: викладачі та батьки з радістю беруть участь у квестах та розважаються разом з малечею.

Богдан Климчук розповідає: сценарії для театралізованих заходів пишуть всім колективом, часто щось змінюючи чи додаючи нові цікавинки: «іноді навіть самим гідам хочеться щось змінювати», – каже директор.

«Новинкою цього сезону ми вирішили зробити суспільно-корисну річ: в рамках екскурсій діти на території будинку Голованя висаджують квіти, тож згодом відомий "дім архітектора" весь розквітне трояндами. Протягом цієї осені ми висадили близько сорока троянд, тепер з нетерпінням чекаємо на літо», – ділиться Богдан.


Попереду у туристичної агенції «Патріот» багато креативних ідей.

«Плануємо розширювати формат квест-екскурсії та залучати більше історичних персонажів. Тут буде і знайомство з давньою волинською кухнею, танці та співи. Спрямування цих квестів буде не тільки пізнавальним, але і командоутворюючим, тобто передбачатиме елементи тимбілдингу», – розповідає Богдан Климчук.

Зазначимо, що наприкінці мандрівки дітей пригощайють гарячим «нектаром щастя» та дарують приємні дрібнички. Вартість екскурсії становить 60 гривень.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter