Що зробити у Чистий четвер, щоб привернути коханого

25 Квітня 2019

Чистий, або Великий четвер знаменує собою початок найсуворішого періоду Великого посту, що носить назву Велике тридення. Починаючи з останнього четверга перед Великоднем і до самого свята віряни значно обмежують себе у їжі, а також повністю відмовляються від паління та алкоголю.

Згідно Біблії, саме в цей день Ісус Христос встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері, а також був заарештований первосвящениками та засланний у темницю.

Традиційно у цей день прийнято прибирати оселю та готувати великодній стіл – випікати паски та фарбувати яйця.

Сьогодні «Таблоїд Волині» знайомить читачів з деякими прикметами, що супроводжують Чистий четвер.

З давніх давен у Чистий четвер прийнято було влаштовувати купання до сходу сонця. Також дівчатам та хлопцям обрізали волосся.

Сіль в цей день вважається цілющою: якщо кинути жменю солі до горщика, вона слугуватиме оберігом для родини та оселі. Іноді її також запікають у печі та освячують у церкві для підсилення цілющої сили.

Перед традиційним вмиванням слід занурити у воду будь-який срібний виріб. Наші пращури вірили, що вода зі сріблом у Чистий четвер приносить красу та здоров’я.

Звичайно, головна традиція Чистого четверга, розповсюджена навіть серед тих, хто не ходить до церкви – генеральне прибирання будинку. До нього слід також включити прання та прибирання присадибної ділянки, якщо вона у вас є.

Не виливайте брудну воду після прибирання в межах оселі! Згідно повір’ю, вона несе всю негативну енергентику, що зібралася в будинку. Тому її краще вилити в місце, де нічого не росте: на камені, або дорогу.

Вважається, що у Великий четвер можна привернути коханого та знайти давно загублені речі. Для привороту потрібно залишати якісь речі судженого у кожній прибраній кімнаті, а також поставити на порозі пару нового взутття так, щоб вони носками «дивилися» в бік оселі.

Також, щоб привернути судженого, дівчатам радять у Чистий четвер відкрити нове мило зі словами «як це мило милиться, так і мій улюблений в мене закохається». Потім цим милом треба помити все тіло. А коли брусок закінчиться, з’явиться і кохання.

Після прибирання господарі традиційно беруться до випікання пасок, фарбування яєць та приготування інших великодніх страв.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter