Що відбувається довкола Лесиного ясена. ФОТО

01 Липня 2020

Падіння ботанічної пам’ятки історичного значення – Лесиного ясена – неабияк сколихнуло Луцьк. Хтось реагував слізьми та побиваннями, інші з них сміялися і стверджували, що в місті існує безліч важливіших проблем. Ще дехто одразу ж кинувся до дерева, щоб пересвідчитися в правдивості чуток, зробити фото та селфі на пам’ять і навіть взяти собі по шматочку кори як сувенір чи оберіг.

Фотографка Ірина Миколів поділилася з «Таблоїдом Волині» невеликим фоторепортажем про те, що відбувалося біля ясена вчора.Шквал дописів, рефлексій, спогадів та пропозицій, пов’язаних із Лесиним ясеном, накрив також і волинські соцмережі. Відома письменниця Надія Гуменюк поділилася зворушливою мініатюрою «На смерть ясена». У коментарях до цього допису користувачка Ніна Ляшецька висловила думку, що можливо, варто було б посадити нове дерево родом із Колодяжного.

Про плани посадити на цьому місці восени крупномір великого ясена розповів у коментарі Район.Луцьк заступник начальниці відділу екології Луцькради Олег Гелета.

«Не знаю, наскільки великого знайдемо, але який зможемо транспортувати, такий і придбаємо, аби посадити на місці того новий», – пояснив чиновник.

Зберегти генетично ідентичне Лесиному ясену дерево спробують у «Розсаднику Динько». Там вчасно отримали ще свіжі пагони ясена і помістили їх в теплиці згідно технології розмноження дерев методом живцювання.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter