Що таке кашель, яким він буває та як його лікувати

17 Травня 2022

Кашель є найпоширенішим симптомом при хворобах, що вражають дихальні шляхи. Фактично, це захисна реакція, направлена на видалення з організму подразників (мокротиння, відмерлого епітелію тощо). Також наше тіло запускає механізм відкашлювання при потраплянні до дихальних шляхів сторонніх подразників (сигаретний дим, шматочки їжі та ін.).

Існують різні види кашлю, для боротьби з якими можуть використовуватися протикашльові та відхаркувальні засоби. Вони мають різну дію, тому будуть неефективними при неправильному визначенні причини. У зв’язку з цим перед початком лікування необхідно з’ясувати, який саме тип потрібно лікувати.

Види кашлю

В залежності від тривалості розрізняють три типи кашлю:

• гострий — триває до 3-х тижнів;

• підгострий — від 3-х до 8-ми тижнів;

• хронічний — більше ніж 8 тижнів.

Важливо розуміти, що кашель є лише симптомом, що з’являється при ряді захворювань. Тому для ефективного лікування потрібно підходити до розв'язання проблеми комплексно. Лікар повинен правильно визначити джерело проблеми, а уже потім призначати лікування.

В залежності від форми кашель може бути сухим і вологим. Те, допоможуть вам ліки від кашлю чи ні, залежить від правильності його діагностування, адже для лікування різних типів призначаються різні ліки.

Сухий (непродуктивний) кашель

З’являється в результаті запалення та подразнення слизової оболонки.

Він характеризується:

• відсутністю мокротиння — під час кашляння з дихальних шляхів нічого не виходить;

• лоскотом в задній частині горла, який запускає механізм кашляння;

• першінням, дряпанням, виснажливістю.

Для зменшення симптомів лікар може призначити протикашльові препарати, які знімають подразнення та придушують кашльовий рефлекс. Завдання таких засобів полягає не у відхаркуванні, а саме в зменшенні подразнення та мінімізації проявів проблеми.

Виникає сухий кашель найчастіше на початкових стадіях застуди чи грипу, але можуть бути й інші причини, в тому числі дуже серйозні — наприклад, туберкульоз.

Вологий (продуктивний) кашель

Найчастіше з’являється при грипі, ГРВІ і застуді. Також може бути симптомом гострого та хронічного бронхітів, астми, хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), пневмонії та ін. Під час вологого кашлю з дихальних шляхів відходить мокротиння. Тому він і називається продуктивним. Для його лікування призначаються відхаркувальні засоби.

Як вибрати ліки

Перше, що потрібно усвідомити та запам’ятати, це те, що препарат має призначати лікар. Він встановить першопричину проблеми та призначить лікування, яке буде направлене на боротьбу не лише із симптомами, а й з основною проблемою. Особливо варто насторожитися, якщо кашель не минає протягом тривалого періоду, адже це свідчить про серйозність ситуації.

Якщо ж ви точно знаєте свою проблему і без лікаря та збираєтеся самі придбати собі ліки, обов’язково читайте інструкцію. Ні в якому разі не давайте дитині препарати, які придбали для себе, оскільки дитячий організм набагато тендітніший, і “дорослі” ліки можуть йому нашкодити.

2

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter