Сестри, яких повернули з росії, нині живуть на Волині. ФОТО

08 Лютого 2023

15-річна Анастасія та 13-річна Вероніка Трубіцини після смерті матері перебували у дитячому будинку на росії. Їхня сестра Катерина виробила документи на опікунство та домоглась повернення дітей в Україну.

Про це передає Суспільне.

Нині дівчата живуть в Колківській громаді на Волині. З тимчасово окупованої Луганщини мама вивезла дівчат до росії, де живе її брат. Оселилися в гуртожитку. Жінка хворіла, – каже молодша Вероніка, – у матері стався інсульт, вона померла.


Від грудня минулого року сестри жили в дитячому будинку.

Молодша сестра навчалась у російській школі, старша — у коледжі. Однолітки ставилися до дівчат погано, – говорить Анастасія.

«Коли дізнались, що я з України – це було пекло. Я не хотіла ходити в училище. Мене ображали. Я кілька днів відходила і мені вистачило. Там злі діти, дуже злі», – розповідає Анастасія.

Увесь час, доки були в росії, дівчата тримали зв’язок зі старшою сестрою Катериною. Вона разом з сім'єю оселилася у Колківській громаді на Волині. Після смерті матері взялася оформлювати опікунство над меншими сестрами, аби мати законні підстави повернути їх до України.

Дівчата поки живуть у кімнаті зі своєю старшою племінницею. Катерина підшуковує у селі житло і вже, – говорить, – має варіант для переїзду. Наразі залишати Волинь наміру не має. Дівчата готуються відновити навчання у школі, поки – дистанційно.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter