Розарій: біля Луцького собору розквітла тисяча троянд. ФОТО

16 Червня 2020

На території кафедрального собору Святої Трійці розцвів розарій. Світлинами поділилася інформаційна служба єпархії.

«Нині складна ситуація у світі, а біля храму все наповнюється пахощами квіток, які надихають на позитивний лад. Одразу за брамою, перед кладовищем і навколо будинку духовної консисторії ростуть переважно рожі. Цю рослину називають «королевою квітів», і вона радує цвітом упродовж теплої пори року. Ще в давні часи ружа була символом чистоти й піднесеності», – розповідають на сторінці єпархії у фейсбуці.

Розарій почали облаштовувати у 2014 році з благословіння митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Тоді територію біля церкви перепланували й почали засаджувати трояндами.

Як розповів владика, у той час з’явився внутрішній запит прикрасити храм. У давні часи при монастирях створювали великі розарії та сади, тому і виникла ідею відродити традицію уквітчувати храм в прославленні ім’я Божого.

«Робити цей світ гарнішим», – саме так владика говорить про мотивацію постійно доглядати за рослинами. Адже через красу людина теж навертається до Бога, який і створив таку гармонію. А наше завдання підтримувати і примножувати цю красу, переконує керівник єпархії.

Сьогодні тут налічується близько тисячі кущів та понад 50 сортів української, польської та англійської селекцій. Опікується цією квітковою справою викладачка Волинської православної богословської академії, кандидат мистецтвознавства Тетяна Бокій.

Троянди у класичному поєднанні з лавандою та самшитом створюють неповторну атмосферу й ще один привабливий куточок міста. Посаджені біля храмового цвинтаря, вони також закликають парафіян уважніше ставитися до природи: насаджувати живі квіти на місцях спочинку наших рідних, а не приносити штучні.

6

Читати ще

Коментарі

Ольга

Прекрасний райський куточок в центрі міста.Дякую за Вашу нелегку працю.Божого благословіння та міцного здоровя!

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter