Різдвяний піст: як очищатися, щоб не нашкодити собі

28 Листопада 2018

Різдвяний піст – останній багатоденний піст у році. У православних та греко-католиків він триває з 28 листопада до 6 січня, тобто сорок днів. Дати початку й закінчення Різдвяного посту щороку незмінні.

Зимовий Різдвяний піст встановлений церквою, щоб освятити останню частину року таємничим оновленням духовного єднання з Богом. Різдвяна Чотиридесятниця символізує сорокаденний піст Мойсея, який в результаті отримав на кам’яних скрижалях головні заповіді Божі.

У дні Різдвяного посту суворо забороняється вживати м'ясо, молочні продукти, яйця, алкоголь, а в середу та п'ятницю до їжі не радять додавати олію або навіть споживати продукти термічно не обробленими.

Рекомендується їсти хліб, горіхи, сирі або квашені овочі, фрукти і сухофрукти, мед, аби подбати про збалансований раціон та фізичне здоров’я. Не варто голодувати або кардинально змінювати звичне харчування, також важливо пам’ятати, що завершувати поститися теж треба поступово і стримано, аби уникнути перевантаження шлунку.

Можна вживати сирі, варені, тушковані, запечені, квашені страви, тобто різноманітні салати, соління та консервація, супи, рагу, запіканки, вареники, пироги та інша випічка, соки, морси, киселі, чай.


Під час посту в церкві не проводять обряди хрещення та вінчання. До того ж, не варто влаштовувати весілля в ці дні, адже піст присвячений молитвам, покаянням й очищенню від гріхів.

Варто пам’ятати, що піст має на увазі не тільки обмеження в їжі, але і певний внутрішній настрій, духовне очищення, інакше він перетвориться на дієту. Справжній піст пов’язаний із молитвою, покаянням, прощенням образ, викоріненням злих думок, утриманням від спокус, відмовою від розважальних і видовищних заходів. За взаємним бажанням подружжя можуть утримуватися від сексу.

Також варто сприйняти ці 40 днів як обіцянку собі виправити якісь вади або відмовитися від залежностей – алкоголю, переїдання, соцмереж тощо.

Винагородою за сумлінне дотримання посту стане Різдво – найсімейніше свято, яке збирає за столом із 12 стравами усю дружню родину.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter