РанОК: цікаві факти про одяг

06 Травня 2019

Виявляється ґудзики спочатку використовували як предмет декору, а між бікіні та ядерною бомбою є цілком логічний зв'язок. На сайті "Тут цікаво" зібрали цікаві факти про наші елементи гардеробу.

Еліас Хоу, є винахідником швейної машинки, яка з'явилася в 1851 році. Однак, це не єдиний його винахід. Він також придумав блискавку, якою ми користуємося щодня на своїх джинсах та куртках. Блискавки почали масштабно виготовляти лише з 1930 року.

Штани придумали кочівники-скіфи. Ця деталь одягу рятувала шкіру вершників від потертостей через тривале перебування в сідлі. Пізніше штани поширилися і серед інших народів. Тільки стародавні римляни відкидали цей предмет гардероба, вважаючи його придатним лише для варварів. Проте, вершники римської армії мали право носити штани з практичних міркувань. Спочатку штани були не одним елементом одягу, а двома окремими штанинами, які кріпилися до пояса за допомогою мотузок. Саме тому в більшості мов слово «штани» має форму множини.

– Сьогодні дивно виглядає, якщо ми бачимо людину, яка носить сандалі зі шкарпетками. Багато хто скаже навіть, що це не естетично і смішно. Але ж не кожен знає, що раніше це було нормою. Річ у тому, що сандалі випускали вже з пришитими шкарпетками! Звичайно, пізніше визнали це незручним і стали робити по-іншому, але факт залишається фактом.

– Знаменитий французький модельєр XX століття Рене Лакост, створив перший у світі логотип одягу. На сорочках цієї фірми був вишитий крокодил.

– Творцем бікіні є французький модельєр Луї Реар. Таку назву жіночий купальник отримав на честь острова Бікіні, на якому проходили випробування ядерної зброї. Реар вважав, що ця річ викличе фурор, подібний до вибуху.

– Походження джинсової тканини бере свій початок в Італії. У Генуї моряки носили одяг тільки з цього матеріалу. На честь них і була названа тканина - «джин».

– Згідно з науковими дослідженнями, одяг з візерунками повнить людей. Вважається, що погляд затримується на додаткових атрибутах одягу, тим самим створюється ефект повноти.

Чикаго – місто, яке подарувало нам чимало відкриттів і талановитих людей. Так, в 1935 році саме там були вперше запропоновані дизайнером спідньої білизни сімейні просторі труси. Так-так, ви не помилилися – сімейним трусам, які так популярні сьогодні, менше ніж 100 років.

– Вперше ґудзики почали випускати в Німеччині. Декорування одягу та меблів - ось первісне призначення цього невеликого винаходу. Ну а вже потім, в XIII столітті для них придумали отвори, і вийшло дуже зручно. Так що сьогодні кожен з нас з легкістю фіксує на собі одяг саме за допомогою ґудзиків.

– Ви напевно часто помічали, що чоловіки та жінки застібають одяг по своєму, перші зліва направо, другі навпаки. Ця традиція виникла дуже давно. У випадку з чоловіками все ясно зліва направо застібатися звичніше, а з жінками все набагато цікавіше. Супутні елементи, як правило, виготовлялися з коштовностей. Ці предмети гардероба дозволяли собі виключно знатні персони, які на той час не могли одягнутися самі і була потрібна допомога слуг. У зв'язку з цим, для комфортного переодягання жінок прислугою, застібка на жіночих речах перебувала справа. Така звичка, яка існує з давніх-давен, актуальна до сьогоднішніх днів.

– Ще не так давно кишені були тільки на предметах чоловічого гардероба. Кишені на жіночих речах з'явилися з легкої руки легендарної Коко Шанель на початку 19 століття.

Сонячні окуляри спочатку виписували хворим на сифіліс. Сифіліс призводить до світлової чутливості, тому в XIX і на початку XX ст. доктори виписували затемнені окуляри хворим на сифіліс.

Футболки існують завдяки американським солдатам. Армія США почала замовляти футболки для солдатів під час війни з іспанцями в 1898 році. Після Другої світової ветерани почали моду носити футболки в повсякденному житті.

1

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter