Про плями і не тільки: чому варто відвідати екопральню «OD i DO». ФОТО

08 Листопада 2021

Професійно, швидко та екологічно – так працює луцька екопральня «OD i DO».

Чим особливий цей заклад, які послуги тут надають та чим тішать постійних клієнтів – читайте у нашому інтерв’ю з керівницею «OD i DO» Людмилою Юсюк.

– Як виникла ідея відкриття «OD i DO»?

– Ми хотіли створити сучасну екопральню, яка працювала б по-новому та відрізнялася від вже існуючих закладів. Взагалі, ми працюємо чотири роки. Перші три працювали у закритому режимі – обслуговували заводи: Kromberg & Schubert, СКФ, «Модерн-Експо». Нашим найбільшим клієнтом був і залишається Kromberg & Schubert. Для них ми шили, ремонтували та прали форму.

Через пандемію на підприємстві зробили скорочення, тому постало питання: що робити зі всією нашою технікою та працівниками?

Якось одна моя подруга попросила попрати ковдру – у домашній машинці це було нереально зробити. Потім почали звертатися інші знайомі. Тому ми вирішили: чому б не робити це для всіх? Так все і почалося.


– Чи багато у вас постійних клієнтів?

– Багато хто, прийшовши одного разу, повертається. Дуже часто приходять холостяки – раз на тиждень приносять цілі пакети речей, навіть шкарпетки (посміхається).

– Які послуги, окрім прання, надає екопральня?

– Шиємо на замовлення постільну білизну, ремонтуємо речі. Хочеться віддавати річ не лише чистою, а й у гарному вигляді.

– Скільки коштують ваші послуги?

– Це залежить від того, які саме речі треба привести до ладу. Детальний прайс можна подивитися на нашому сайті. Якщо ви приносите речі загальною вагою від 10 кілограмів, оплата іде за вагу. Таким чином можна добре зекономити, тому клієнти часто збирають речі всією родиною.


– Чи пропонуєте знижки постійним клієнтам?

– В «OD i DO» запроваджена зручна система лояльності: кожного клієнта ми підключаємо до мережі UDS, що дозволяє накопичувати бонуси.

– Які засоби ви використовуєте у чистці?

– Ми використовуємо найсучасніші екологічні засоби. Такі засоби були недоступні за радянських часів, люди не замислювалися над тим, чим вони дихають кожного дня. Сьогодні ми відходимо від цієї старої моделі.

Дезінфекція також відбувається з використанням сертифікованих засобів.

– Скільки часу піде на чистку, скажімо, пуховика чи пальто?

– 48 годин. Якщо це не пух чи синтепон, а щось легше, можемо зробити протягом дня.

Зауважу, що ми перемо для кожного клієнта окремо. Мені самій хотілося б такого обслуговування, тому зі своїми клієнтами я дотримуюся цього правила.

– Якщо одяг заплямувався, яким має бути алгоритм дій?

– Бажано вдома самостійно не зачищати, адже пляма може в’їстися ще глибше. Особливо це стосується білкових плям. Рекомендую не зволікати і приходити до нас зі свіжими плямами – вони виводяться найлегше.

– Зараз у вас працює один пункт прийому на Дубнівській, 15 (ТЦ «Діамант»). Чи плануєте розширюватися?

– Поки що працюємо лише тут, але маємо на меті відкрити другу точку у центрі міста.0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter