«Танці – це терапія, яка дає жагу до життя»: у Луцьку діє гурток танців для жінок старших за 45 років. ФОТО
Його започаткувала ветеранка військової служби Світлана Ганзенко
06 Червня 2024
Успішно!
Лучанки Наталія та Вероніка Попозогло змінили підроби та сукні на військові однострої, а домашній затишок – на польові умови війни.
Лучанки Наталія та Вероніка Попозогло змінили підроби та сукні на військові однострої, а домашній затишок – на польові умови війни.
Як мама та донька наближають перемогу, служачи у теробороні, розповіли на фейсбук-сторінці 100 Окремої бригади територіальної оборони Волині.
Лучанка Наталія Попозогло до війни була успішною власницею ательє, яке спеціалізувалося на пошитті ексклюзивного одягу. Проте вранці 24 лютого 2022-го вона вирішила йти до військкомату – проситися стати на захист Батьківщини. За порадою чоловіка-підполковника (від нього, гагауза за походженням, волиняночці Наталці Храпчун свого часу й дісталося досить незвичне для наших країв прізвище) із собою взяла теплі речі, металеву миску та ложку – аби було легше виживати в польових умовах війни.
Щоправда, у військкоматі пані Наталію відразу ошелешили категоричною відмовою: «Модельєрок-закрійниць армія не потребує!». Виручив диплом технолога приготування їжі, здобутий в юнацькі роки під час навчання в технікумі у рідному Луцьку. За здобутою спеціальністю пропрацювала лише рік і була переконана – той документ про освіту їй більше ніколи не знадобиться. А драматичного 24 лютого прошепотіла сама до себе: «Добре, що я колись закінчила той технікум!».
Сьогодні пані Наталія зізнається, що раптове перенесення «з підборів і шовкових платтячок» – у берці та «піксель» було для неї справжнім шоком: «Попервах важко було рухатися, складно присідати. А сьогодні… я вже й не дуже уявляю себе без цієї військової форми – неначе все життя її носила!».
«А мені стріляти подобається – особливо з РПГ!», – не витримує і вставляє свої «5 копійок» донька пані Наталі, Вероніка Попозогло. Так-так – мати й донька разом служать у лавах нашої 100-ї окремої бригади територіальної оборони! Впродовж перших днів дівчина допомагала мамі годувати військових на правах волонтера – але вже 28 лютого й сама вдягнула військовий однострій.
«Гени не блохи – пальцями не роздушиш…», – філософськи зауважує Попозогло-мама, і продовжує, –«Нам, українцям, десятиліттями і століттями насаджували комплекс меншовартості, відводили роль «меншого брата». Нині ж ми яскраво доводимо, що справді не такі, як вони. Ми – кращі, розумніші, сильніші. Тож які ми, в чорта, «брати» з тими потворами?!».
Проте, служба військового кухаря – справа точно не з легких. Аби побратими та посестри вже о 7.30 приступили до сніданку, «на ногах» треба бути не пізніше 4.00. Розігріти старенькі плити, «вмостити» на них кілька «чотиривідерних» каструль і приступити до процесу кухарського «чаклування»…
Що ж до безпосередніх секретів приготування того ж таки борщу, Наталія та Вероніка Попозогло в один голос кажуть: «Головне любити і поважати людей, для яких готуєш – тоді все вдасться якнайкраще!». І навздогін згадують, як одного разу довелося готувати вечерю на кількасот людей, не маючи ані грама м’ясця. Вочевидь, у ту зажарку з цибулі до картоплі-«пюрешки» довелося вкласти таки чималеньку часточку душі – аби на виході з «їдальні» щире «Дякую!» прозвучало багато-багато разів…
Дивовижно, але за приготуванням їжі для військових мама та донька Попозогло не забувають і про інші види творчості. Скажімо, Вероніка днями «підірвала» мережу власною бомбезною патріотичною піснею!
Тим часом Наталія Попозогло, спостерігаючи за молодшою донькою (старша – Надія – вже давно живе у Греції, рідній країні свого обранця Яніса), дещо хитрувато примружується і каже: «Нарешті мого чоловіка Олега «відпустить»! Адже він так мріяв, що після Наді у нас народиться хлопчик… Народилася ж Ніка (так скорочено – і символічно-переможно! – кличуть Вероніку) – проте це дівчисько тепер остаточно довело, що дасть фору чи не кожному парубку!».
За новорічним столом, зустрічаючи 2022-й, лучани Попозогло запланували на червень поїздку до Греції. Мріяли провідати сім’ю старшої доньки та сестри, в якої має народитися хлопчик (братик для улюбленої онучки Амалії ). Падлюка-війна внесла у ці життєві плани свої корективи – поїздку доведеться відкласти до остаточної Перемоги над оскаженілою московською ордою.
А в тому, що вона – Перемога – буде, у нашій сім’ї Попозогло ніхто ані крапельки не сумнівається, каже пані Наталя:
«Я прийшла сюди не за гострими відчуттями – я прийшла сюди допомагати здобувати Перемогу! Ми гнатимемо їх до самісінької Москви. А якщо треба буде – то й далі. Поки не погодяться на повну і беззастережну капітуляцію. Бо це вони прийшли на нашу землю. Прийшли нас вбивати…
Варити смачні борщі я навчилася ще в юності. А влучно стріляти – за останні півтора місяця. Якщо доведеться відкласти черпака і по-справжньому взяти до рук автомата – рука не здригнеться, око не підведе!».
Сергій Хомінський, Наталія Кузьма