«Оживити можемо і мітлу», – луцька акторка-лялькарка про секрети професії

09 Лютого 2022

Акторка Волинського академічного обласного театру ляльок Світлана Криворучко поділилася секретами професії.

Допис вона опублікувала на своїй фейсбук-сторінці.

«Так що ж там – за ширмою? Цим питанням задаються усі: і маленькі, і великі. Сьогодні я привідкрию вам завісу, та розповім про деякі особливості у роботі театру ляльок. Так що, як кажуть перед виставою:"Сідайте усі зручненько. Приготуйтесь уважно дивитись і слухати."

Ляльки бувають різні. Іноді їх механізація вимагає одночасної роботи декількох акторів – хтось керує руками чи ногами, хтось тулубом і головою. При цьому потрібно бути одним цілим, та відчувати один одного, адже ви всі – один персонаж.

Подавати текст глядачу доводиться через ширму. Якщо чуєте, що по вулиці хтось іде і голосно розмовляє, не сердіться – це професійне.

Одна рука більш накачана ніж інша. Оскільки працюєш довгий час із піднятою уверх рукою, ще й з лялькою, яка теж дещо важить.

"Оживити" можемо і мітлу. Та так, щоб було зрозуміло коли вона щаслива, а коли сумна.

Під час роботи потрібно дивитись не на партнера, а як і куди дивиться твоя лялька. Куди направлений її погляд, руки, яке положення тіла. Тому досить часто можна перечепитись через декорації, оскільки лялька повинна постійно бути у полі твого зору.
Ось така у нас цікава професія, завдяки якій ми здобуваємо неординарні навички», – написала акторка.

0

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter